Mundo Deportivo: Éric Abidal i Ernesto Valverde chcą, aby Arturo Vidal pozostał w drużynie

Łukasz Lewtak

29 grudnia 2019, 17:30

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Doniesienie złożone przeciwko FC Barcelonie przez Arturo Vidala dotyczące zaległych premii wywołało duże zamieszanie w stolicy Katalonii. Mundo Deportivo informuje dziś jednak, że mimo wszystko klub chce, aby Chilijczyk pozostał na Camp Nou.

FC Barcelona jest bardzo zdziwiona, a według niektórych doniesień nawet oburzona doniesieniem złożonym do komisji LaLigi przez Arturo Vidala, jednak kataloński klub oddziela sprawy sportowe od tych pozaboiskowych. Dlatego też według Mundo Deportivo w biurach na Camp Nou nie ma dyskusji - chilijski pomocnik zostaje i będzie ważną częścią zespołu w drugiej części sezonu, kiedy drużyna będzie walczyć o wszystkie trofea. Chcą tego Éric Abidal i Ernesto Valverde.

We współczesnym futbolu warto posiadać w kadrze piłkarzy o różnych profilach, a obecnie Barcelona nie ma zawodnika podobnego do Arturo Vidala. Mimo że Chilijczyk najczęściej nie jest pierwszym wyborem Ernesto Valverde w linii pomocy, to kiedy przebywa na boisku, daje drużynie siłę fizyczną, zaskakujące wejścia w pole karne, pressing przy wyprowadzaniu piłki przez rywala, walkę w środku pola i odważne zagrania. Nie można też zapominać, że jest czwartym najlepszym strzelcem zespołu i pod tym względem ustępuje tylko członkom tridente MSG.

Vidal nie jest dla Valverde podstawowym piłkarzem, ale to nie znaczy, że trener nie uważa go za istotnego dla drużyny zawodnika. Cały sztab szkoleniowy ceni Chilijczyka i uznaje go za ważnego gracza. Ponadto jeśli po odejściu Aleñi drużynę opuściłby również Vidal, Ernesto Valverde nagle zostałby tylko z czterema typowymi pomocnikami - De Jongiem, Busquetsem, Rakiticiem i Arthurem. W takim przypadku obsada środka pola może okazać się niewystarczająca do skutecznej walki o wszystkie trofea. Z tych wszystkich względów Barcelona nie wyobraża sobie odejścia Vidala, mimo doniesienia złożonego przez Chilijczyka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Walki u odmówić nie można
konto usunięte

youtube.com/watch?v=d7ibcoFVQE0 ale jaja

O ile roszczenia Vidala są słuszne to niech klub płaci, w przeciwnym razie kopa w dupę i tyle, a w jego miejsce do I składu Puiga

Nie wiem wgl po co te dyskusje. Vidal musi zostać i wszystko na temat. Zeby wszyscy w pomocy mieli tyle jaj co on to by była bajka. Obrona by nie miała co robić.

Dla mnie sprawa wygląda tak...lepiej gra jako joker, przez co zbiera mniej minut i uciekają mu premie. Jeśli problem jest tylko w tym, to niech ten hajs wypłaca a Vidal niech dalej gryzie trawę.

Niech zostanie... Liczyłem na to od początku.

Pozbyć się pierw szrotu tzw. Rakiticia, który od koryta nie potrafi się oderwać.
Gość za rok / 2 ze sprzedaży nic nam nie da, trzeba go teraz sprzedać puki coś wart, a pieniądze dodatkowe na transfery się przydadzą. Co do Vidala, to od początku było widać, że nie klei się schematów Barcelony, ale daje coś wyjątkowego, tego co brakowało zawsze, ( siły i jaj ). Gość jak dla mnie nie do ruszenia. Kibicuję Vidalowi!

Sprzedać Rakitica.Walczak powinien zostać.To doskonały zawodnik na drużyny grające ostro.

Trzymać i nie puścić! Tyle w tym temacie. Gość jest nam potrzebny.

Busi ,Arthur, de jong ,Rakitic, Roberto i mozna jeszcze dołożyć Puiga w obronie jest semedo i Wague z drugiej Alba Firpo.To 5 plus 6 Puig.