Kluivert: Myślę, że odejście Carlesa Aleñi może pomóc Riquiemu Puigowi, ale to zależy od trenera

Łukasz Lewtak

29 grudnia 2019, 12:00

Onda Cero

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Zarządzający sekcjami młodzieżowymi FC Barcelony Patrick Kluivert udzielił wypowiedzi dla stacji radiowej Onda Cero, w której ocenił, że wypożyczenie Carlesa Aleñi do Betisu może pomóc innym piłkarzom, zastanawiającym się nad swoją przyszłością.

- Myślę, że to może pomóc Riquiemu Puigowi, ale to zależy od trenera. Wcześniej nie mówiłem, że Riqui musi odejść, mówiłem, że jeśli nie ma miejsca, musi go poszukać. Jeśli natomiast jest luka, uważam, że Riqui jako pierwszy powinien awansować, powiedziałem mu już to. Wszyscy chcą grać w pierwszej drużynie, jednak trzeba patrzeć także na swój interes. Uważam, że odejście do innej drużyny, żeby się rozwijać, nie jest niczym złym - powiedział Kluivert.

Holender był pytany również o sytuację dwóch pereł La Masii, Konrada de la Fuente z juvenilu A i Juana Lariosa z cadete A. Ostatnio pojawiły się informacje, że obaj mogą wkrótce opuścić klub. - Jeśli jakiś zawodnik nie chce zostać w Barcelonie, co mogę zrobić? Jednak nie chcę przez to powiedzieć, że Konrad odejdzie. Nigdy tego nie powiedziałem. Rozmawiałem z Juanem Lariosem i on ma więcej możliwości odejścia niż Konrad, ale też nic nie zostało przesądzone - stwierdził Kluivert.

Patrick Kluivert odniósł się również do odpadnięcia juvenilu A z UEFA Youth League. - To ogromny cios. Uważam, że drużyna nie zasługiwała na odpadnięcie. W zespole była zmiana, ale to nie wystarczyło, aby uniknąć wyeliminowania z rozgrywek.

Kluivert krótko skomentował także porażkę infantilu B w ćwierćfinale LaLiga Promises. - Widok twarzy tych dzieci działa na człowieka. Porażka jest jednak częścią procesu wychowywania piłkarzy. Powiedziałem zawodnikom, że zagrali bardzo dobrze. Barça miała w tym meczu okazje bramkowe, ale szczęście nie było po naszej stronie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

La Masia to kolejna instytucja którą Bartomeu skutecznie rozłożył na łopatki

@horang Dodaj jeszcze, że każdego, który odszedł odkupimy za 100 mln euro.
« Powrót do wszystkich komentarzy