Mundo Deportivo: Bayern Monachium, Juventus i PSG zainteresowane sprowadzeniem Marca-André ter Stegena

Ela Rudnicka

28 grudnia 2019, 15:30

Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc André ter Stegen jest jednym z dwóch piłkarzy Barcelony, których transfer do innego klubu nie wchodzi w grę. Mimo to, jak informuje Mundo Deportivo, kilka klubów europejskich, w tym Bayern Monachium, Juventus i PSG, orientowało się w ostatnim czasie, czy bramkarz byłby skłonny zmienić miejsce pracy.

Najciekawszy wydaje się przypadek Bayernu Monachium. Obecnie golkiperem niemieckiego zespołu jest bowiem Manuel Neuer, który ma już 33 lata, a jego umowa z klubem kończy się w 2021 roku. Obecnie, biorąc pod uwagę polemikę, która wytworzyła się w związku z bardzo rzadką grą Ter Stegena w meczach reprezentacji, transfer golkipera Barcelony wydaje się jednak mało prawdopodobny. Przypomnijmy, że prezes klubu Uli Hoeness zagroził, że nie będzie wysyłał piłkarzy Bayernu na zgrupowania reprezentacji, jeśli Neuer przestanie być pierwszym bramkarzem niemieckiej drużyny narodowej.

Sytuacja może jednak ulec zmianie po przejściu do klubu Olivera Kahna. Były bramkarz Bayernu oraz reprezentacji Niemiec dołączy do zarządu 1 stycznia 2020 r., a za dwa lata zostanie jego nowym prezesem. Kahn jest jedną z osób, które najodważniej stawały w obronie bramkarza Barcelony. Co więcej, Ter Stegen wymienia go jako idola dzieciństwa. Nie ma więc wątpliwości, że Kahnowi bardzo zależeć będzie na sprowadzeniu Niemca oraz że klub byłby skłonny wydać na ten transfer dużo pieniędzy. Wg MD w grę wchodzi ponad 100 milionów euro, co byłoby rekordem w przypadku bramkarza.

Kolejny klub zainteresowany usługami niemieckiego golkipera to Juventus, który potrzebuje następcy 41-letniego już Buffona. Włosi musieliby jednak wcześniej sprzedać swoich piłkarzy, tak żeby nie mieć problemów z finansowym fair play. Kandydatami do opuszczenia klubu byliby wtedy zapewne Dybala i Rabiot.

PSG również myśli już o nowym bramkarzu. 33-letni Keylor Navas może jeszcze zagrać na wysokim poziomie przez kilka sezonów, poza tym Francuzi sprowadzili niedawno młodego Marcina Bułkę. Mimo wszystko, jak pisze MD, przedstawiciele klubu pytali osoby z otoczenia Ter Stegena, czy ten byłby skłonny odejść z Barcelony.

Piłkarz wydaje się jednak niezainteresowany transferem. Świetnie czuje się w Barcelonie, buduje tam nawet dom z myślą o przyszłości. Co więcej, przedstawiciele klubu przekazali mu już, że chcą spotkać się z nim w 2020 r., żeby rozpocząć negocjacje ws. przedłużenia kontraktu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież Szczęsny jest następcą Buffona w juve
« Powrót do wszystkich komentarzy