Casemiro: Razem z Messim Busquets jest najważniejszym piłkarzem Barcelony w ostatnich latach

Łukasz Lewtak

28 grudnia 2019, 09:00

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Pomocnik Realu Madryt Casemiro w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się na temat Sergio Busquetsa.

Pomocnik od wielu lat jest jedną z najważniejszych postaci w środku pola FC Barcelony. Zawodnik z Badia del Vallès zadebiutował w pierwszej drużynie za kadencji Pepa Guardioli w sezonie 2008/2009 i od tego czasu był wzorem dla wielu defensywnych pomocników.

Obecnie jednym z najlepszych na świecie piłkarzy na tej pozycji jest Casemiro. Kiedyś Busquets powiedział, że patrzy na to, jak gra Brazylijczyk, a teraz gracz Realu Madryt wypowiedział się w bardzo ciepłym tonie na temat Katalończyka w wywiadzie dla czasopisma Líbero.

- To zaszczyt słyszeć takie słowa z ust Busquetsa. Razem z Messim jest on najważniejszym piłkarzem Barcelony w ostatnich latach - podkreślił Casemiro.

- Rozmawiamy o Messim, Suárezie czy wcześniej o Neymarze, ale dla mnie Busquets jest jednym z najważniejszych piłkarzy. Mówiło się o Inieście czy Xavim, ale Busquets zawsze tam był i pracował w cieniu. Jest jednym z najlepszych defensywnych pomocników. Jest inny niż ja. Być może nie ma takiej siły fizycznej, ale zawsze bardzo dobrze się ustawia, a to niezwykle istotne - zaznaczył Brazylijczyk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ty Casemiro razem z Ramosem jesteś najniebezpieczniejszym piłkarzem w ostatnich latach

Co jak co ale Casemiro jest kozak na swojej pozycji !

Wspaniały piłkarz i człowiek. Kolejny wzór z Realu do naśladowania przez młodych piłkarzy.
konto usunięte

Jedyna mądra wypowiedź Casemiro

@kolagadawid ten wywiad jest prawdziwy.

@Real_w_HD Racja. Świetny zawodnik i gość. Też pracuje nad sobą jak CR7. Czytałem o nim jak dba o siebie i swoje ciało. Szkoda że nie gra w Barcy.

@horang "pobitnie" juz 3 sezon gra piach.

Pamiętajcie że dziś jest hiszpańskie Prima Aprilis

To prawda co mówi Casemiro. Jednak w tym sezonie już pobitnie widać że Busquets zaliczył bezpowrotny zjazd do bazy. Powinien pograć z ogórkami, a ważniejsze mecze siedzieć na ławce kosztem De Jonga. Niestety w takim wypadku mamy problemy z linią pomocy. Rakitic który był niechciany teraz się okazuje że jest niezbędny w obliczu odejścia Vidala i problemów Arthura,