Rivaldo: Ernesto Valverde powienien rozważyć inne rozwiązania, tak żeby w przyszłości móc zaskoczyć rywali

Ela Rudnicka

20 grudnia 2019, 22:00

AS

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz FC Barcelony Rivaldo udzielił wypowiedzi dla Betfair, którego jest ambasadorem. Brazylijczyk wypowiedział się na temat środowego El Clásico, Antoine'a Griezmanna oraz Ansu Fatiego.

- Być może Ernesto Valverde powinien przeanalizować i trenować inne rozwiązania, tak żeby w przyszłości mieć większe posiadanie piłki i móc stwarzać lepsze sytuacje.

- To oczywiste, że trenowanie nowych opcji wymaga czasu, ale pozwoliłoby być zespołem mniej przewidywalnym dla rywali.

- Postawił na ustawienie 4-3-3 z Messim, Suárezem i Griezmannem. Postanowił niczego nie zmieniać, ale ma więcej opcji, może zmienić ustawienie albo nawet wyjściowy skład. Mógł to zrobić, żeby zaskoczyć Real albo nawet dokonać zmian w trakcie meczu, ale wolał nie podejmować ryzyka w tak ważnym spotkaniu.

- Zidane i jego zawodnicy nauczyli się, jak grać przeciwko Barcelonie. Wcześniej Real jechał na Camp Nou i zostawiał przeciwnikom wiele miejsca, a teraz już tak nie było. Piłkarze stosowali wysoki pressing, utrudniając rywalom wejście w odpowiedni rytm meczowy.

- Myślę, że Real powinien cieszyć się ze swojego występu i sposobu, w jaki kontrolował mecz i grali z Barceloną bez strachu na Camp Nou. -

- Griezmann będzie wspaniałym zawodnikiem w Barcelonie, tak jak kiedyś w Atlético.

- Ansu Fati będzie miał szansę, żeby udowodnić swoją wartość, teraz w meczach powinni grać najlepsi piłkarze. Tacy, którzy wezmą odpowiedzialność. Dostanie swoje okazje. Ma przed sobą świetlaną przyszłość, z pewnością kiedyś będzie regularnie wychodził na boisko w pierwszym składzie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widac ze Rivaldo czyta moje komentarze.

Jak to jest, że my zwykli, zakochani w Barcelonie kibice dostrzegamy jaką wielką pomyłką jest nasz trener, a zarząd jakby w zaparte go jeszcze popiera.
Przecież każdy miesiąc pracy Valverde w naszym klubie to strata, zarówno dla starszych jak i młodych piłkarzy. Starych bo mogą zapomnieć o sukcesach zwięczających ich kariery. Dla młodych bo nie dostają szans.
Valverde najlepiej by zrobił gdyby podał się do dymisji. Może porażka z Alaves przelała czarę goryczy i otrzeźwiła zarząd i dała kopa trenerowi

Facet masz rację ale jak to możliwe gdy nasz trener ma siano w głowie

Jedynym zaskoczeniem jakie moze zastosowac Valverde to postawienie autobusu :) Wszyscy na naszej polowie, nawet Messi jako defensywny, jedynie Suarez biegalby w okolicach srodka boiska . Tego jeszcze Barcelona nie grala a z obecnym trenerem wcale to nie jest taka abstrakcja hehe :)

Rozwiązać to mógłby kontrakt swój, bo na inne rozwiązania nie ma co liczyć.

Jest i naczelny komentator tej strony. Co jakaś wypowiedź to taka złota myśl :)

Bardzo trafna opinia brawo Rivaldo moze bez konkretow bo mowi ogolnie ale zarys jest taki ze Barca jest przewidywalna, a najbardziej Leo Messi i to jest bardzo duzy problem

He,he, Valverde i zaskakiwanie przeciwnika.Dobre Rivaldo.

Np. Zrobi zmiane?

zaskoczy jak się poda do dymisji

Jak dobrze, że w końcu się pojawił drogi Rivaldo. Z tydzień nie było z nim wywiadu.

Najbardziej zaskoczy jak się poda do dymisji

Ta juz widze jak Kucyk skorzysta z rady Rivaldo.