Mundo Deportivo: Karim Benzema zagrał piłkę ręką przed tym, jak Lenglet kopnął Varane’a

Dariusz Maruszczak

21 grudnia 2019, 15:00

Mundo Deportivo

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo odnosi się do kontrowersji związanych z decyzjami sędziowskimi podczas meczu Barcelony z Realem Madryt. Dziennik wskazuje, że mimo dużej krytyki ze strony Los Blancos za brak użycia systemu VAR przy dwóch sytuacjach przynajmniej jedna z nich raczej nie skończyłaby się odgwizdaniem rzutu karnego.

Po El Clásico Real Madryt ustami swojego rzecznika Emilio Butragueño skarżył się w mediach na poziom sędziowania rywalizacji z Barceloną. Były piłkarz stwierdził, że podczas spotkania Los Blancos należały się dwa wyraźne rzuty karne. Przy jednej z tych sytuacji Clement Lenglet przy wybijaniu piłki głową trafił korkiem w udo Raphaela Varane’a. W programie „El Golazo de Gol” pokazano jednak ujęcie, na którym niedługo przed tym zajściem Karim Benzema zagrywa piłkę ręką. Nie wiadomo, czy sędzia uznałby to dotknięcie za przypadkowe, ale z pewnością mogłoby mieć ono wpływ na końcową ocenę zajścia, nawet przy uznaniu, że Lenglet faulował Varane’a. Nieprzepisowe zachowanie Benzemy unieważniłoby bowiem wszystko, co miało miejsce później.

Mundo Deportivo podaje, że Barcelona mogłaby domagać się interwencji systemu VAR po zachowaniu Sergio Ramosa, który w 60. minucie zaatakował wślizgiem Luisa Suáreza, gdy napastnik zamierzał oddać strzał. Obrońca spowodował upadek Urugwajczyka w polu karnym. To zagranie z pewnością również było kontrowersyjne, ale nie powstał wokół niego taki szum medialny jak w przypadku akcji z Varane’em.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nowe przepisy, każda ręka napastnika, obojętnie jaka jest gwizdana jako przewinienie czy umyślna czy też nie...

Czyli tego dnia sędzia nie gwizdał nikomu.Bardzo dobrze bo obie drużyny nie powinny dostać żadnego pkt.Jeśli na 22 graczy dobry jest defensywny pomocnik i obrońca.to dużo mówi o grze i o zawodnikach kreatywnych.Poza tym jeden klub przechodzi obok meczu a drugi koncentruje się głownie na przeszkadzaniu.To za taką kreatywność nic im się nienależy.Jedynie przepraszam i ostry trening.


Jak się nie umie z akcji bramki strzelić to się karnych szuka.

Mundo Dpeortivo to jest kompromitacja na całego, dwa dni siedzieli cicho, zeby nagle wyskoczyć z bzdurami xD, niesamowite są te Media ogolnie w Hiszpanii/Katalonii.

Co do sytuacji z 60 minuty, to w tej akcji, przed wślizgiem Sergio Ramosa, Antoine Griezmann również zagrywał piłkę ręką.

Nie bardzo rozumiem tych co się z tego śmieją.
Przecież nie można strzelić gola ręką choćby było to zagranie nie wiem jak bardzo przypadkowe, a Benzema wyraźnie skierował piłkę ręką w stronę bramki, utrudniając tym jakąkolwiek interwencję obronną.
Gdyby było to zagranie obrońcy, albo gdzieś na środku boiska to bym to puścił, ale nie w takiej sytuacji.
Dla mnie to oczywiste przewinienie.

"Brawo" mundo, kolejny poziom ośmieszenia osiągnięty

Przecież to jest śmiechu warte :D naciągane jak tylko się dało, oj Mundo cienko :P

Ooooo i co na to biali, już nie chcą nagrań z konsultacji sędziego z wozem var. O joj peszek. A przeciez im się należał karny.

Szach mat HD!
:D