Mikel Merino: Zagraliśmy bardzo odważnie i piłkarze Barcelony nie czuli się swobodnie

Radek Koc

15 grudnia 2019, 13:50

Onda Cero

3 komentarze

Fot. Getty Images

Pomocnik Realu Sociedad Mikel Merino rozmawiał po meczu z Barceloną z dziennikarzem stacji Onda Cero. Hiszpan przyznał, że dzięki wysiłkowi jego drużyny gracze Barcelony nie czuli się swobodnie na stadionie Anoeta.

W meczu z Barçą lepiej wywalczyć jeden punkt, niż stracić dwa, prawda?

Tak. Ale spotkanie z Barçą zostawia po sobie słodko-gorzki posmak. Uważam, że mieliśmy wystarczająco wiele okazji, aby zdobyć pełną pulę punktową. Jeden punkt nie jest zły. Czymś normalnym dla większości drużyn jest to, że się przegrywa z takimi ekipami jak Barca. Dzisiaj zrobiliśmy wiele, aby wygrać ten pojedynek. 

Jak oceniasz postawę Barcelony? Dzieli nas kilka dni od El Clásico i ostatnio wydaje się, że Barça i Real Madryt poprawiły swoją grę. Jak to wyglądało na boisku? 

Barça to Barca. Piłkarze tego klubu świetnie operują piłką, mają wielką jakość. Grają krótkimi podaniami i sprawiają problemy wszystkim ekipom. Dzisiaj nie czuli się swobodnie, ponieważ my zagraliśmy bardzo odważnie. Naciskaliśmy na nich wysokim pressingiem, zabieraliśmy piłkę i gracze Barçy nie czuli się z tym dobrze. 

Griezmann strzelił gola, ale może się wydawać nieco dziwne, że tak dobrze udało się wam wyłączyć z gry Leo Messiego. Przed meczem otrzymaliście jakiś specjalny rozkaz? Przeanalizowaliście dobrze jego sposób gry? 

Wiedzieliśmy, że Messi bardzo dobrze interpretuje wolne przestrzenie i potrafi wykorzystać martwe strefy, które zostawia jego rywal. Staraliśmy się wywierać presję i spowodować, aby piłkarze, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie mu piłki, nie mieli odpowiednio dużo czasu na wykonanie dobrego podania. Myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, jeśli chodzi o grę wysokim pressingiem. To spowodowało, że Barça nie mogła wymieniać swobodnie piłki między poszczególnymi liniami. 

Jak oceniasz tę ostatnią akcję z Piqué w polu karnym? 

Szczerze mówiąc, nie widziałem tej akcji. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i nie było do końca jasne. Trudno jest to dobrze zinterpretować. 

Która z ekip, przeciwko którym mierzyłeś się do tej pory w lidze, sprawiła wam najwięcej problemów? 

Ciężko powiedzieć, ponieważ każdy mecz jest inny. Najtrudniejszymi rywalami były oczywiście te największe drużyny. Najtrudniej gra się z Realem i Barçą. Mają wielką jakość i mogą strzelić gola w każdej chwili. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sociedad na Camp Nou nie ma nic do powiedzenia zazwyczaj a na Anoeta to Barca się męczy niemal zawsze

Sędzia też nie czuł się swobodnie wiedząc, że wypłata może nie dojść jeśli nie okaże wsparcia realowemu sojuszowi

To nie wy tylko Barca zagrała jak zespół z Ekstra klasy , jak przyjdziecie na Camp Nou dostaniecie ledko Manite