Byli gracze Barcelony i Realu na temat El Clásico: Ten mecz musi zostać rozegrany dla dobra wszystkich

Radek Koc

12 grudnia 2019, 21:00

Marca

1 komentarz

Fot. Getty Images

Kilku sportowców związanych w przeszłości z Realem i Barçą wzięło udział w wydarzeniu "Desafio Nacex", które odbywa się zawsze w okolicach daty rozegrania El Clásico. Podzielili się swoimi opiniami na temat niepewnej sytuacji związanej z organizacją spotkania. 

Alfonso Pérez (występował w Realu Madryt i w Barcelonie): El Clásico będzie pod kontrolą służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Trzeba będzie zachować większe środki ostrożności. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się bez zakłóceń. Problem niestety istnieje. To będzie mecz, który obejrzą miliony kibiców na całym świecie. Jeśli dojdzie do ponownego przełożenia pojedynku, wizerunek naszego kraju może być bardzo zły. Trzeba rozegrać ten mecz, tak czy siak. Dla dobra wszystkich.

Gerard López (występował w Barcelonie): Wszystko będzie pod kontrolą i będzie bezpiecznie. Nie będzie żadnego problemu. Jestem przekonany, że piłkarze Realu Madryt myślą w ten sam sposób. Jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem. Kiedy Katalończycy manifestowali swoje zdanie, zawsze odbywało się to w pokojowy sposób. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się normalnie. Jako piłkarz zaufałbym służbom bezpieczeństwa.

Enric Masip (występował w drużynie piłki ręcznej Barcelony): Społeczeństwo znajduje się w sytuacji totalnej niestabilności. Uważa się, że mecz nie powinien zostać rozegrany. To bardzo smutne, że przeżywamy taką sytuację. Barça zawsze zajmowała dość niejednoznaczną postawę. Są takie momenty, że należałoby rozdzielić sport od polityki. Sytuacja w Katalonii jest skomplikowana. Istnieją tematy, w których Barça powinna wyrażać swoje zdanie. W niektórych przypadkach doszło jednak do gwałtownej zmiany frontu. Dobrze, że Barça szanuje sprawujących władzę w Katalonii. Musi również jednak szanować obowiązujące prawo.

Byłbym szczerze zmartwiony, gdybym przyjechał na stadion i okazałoby się, że nie mogę grać w piłkę. Miejmy nadzieję, że ludzie zachowają się z rozsądkiem i wszyscy zdamy sobie sprawę, że chodzi o wydarzenie sportowe. Nie możemy pozbawić ludzi możliwości cieszenia się takim wydarzeniem.

Francisco Pavon (występował w Realu Madryt): Do tej pory nie wydarzyło się nic, co można by uznać za zbyt poważne. Zablokowano ulice, uniemożliwiono prowadzenie normalnego życia niektórym osobom, ale jeśli chodzi o uszczerbek fizyczny, to poza niektórymi przypadkami w trakcie zamieszek, nie doszło do niczego poważnego. Jeśli ktoś chce zamanifestować swoje zdanie, niech to zrobi z szacunkiem. El Clásico powinno zostać rozegrane w pierwotnym terminie, aby unormalizować całą sytuację. Mamy problemy i zamieszki, ale futbol musi stać ponad tym wszystkim. Teraz trzeba zorganizować wszystko w jak najbezpieczniejszy sposób i mieć nadzieję, że spotkanie Barcelony z Realem Madryt rzeczywiście odbędzie się 18 grudnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że mecz odbędzie się normalnie i spokojnie. Barca łapie formę to musi być święto futbolu.