Mikel Merino: Jeśli w sobotnim meczu zagrają najlepsi piłkarze Barcelony, nasze ewentualne zwycięstwo będzie smakować lepiej

Ela Rudnicka

11 grudnia 2019, 22:00

AS

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Mikel Merino wypowiedział się na temat sobotniego meczu Realu Sociedad z Barceloną w programie "Ser Deportivos Gipuzkoa" emitowanym na antenie Radio San Sebastián. 

Brak powołania Messiego na mecz z Interem: Pomyślałem, że to oznacza, że szanują nas, że wiedzą, że będą mierzyć się z silnym rywalem. To, że Messi w taki sposób przygotowuje się do meczu z nami, oznacza, że Barça zdaje sobie sprawę z tego, że to będzie trudny mecz. My nie myślimy jednak o tym, dlatego że w Barcelonie zawsze są najlepsi piłkarze. Jeśli oni przyjadą na nasz stadion, nasze zwycięstwo będzie smakować lepiej.

Sobotni mecz: Jesteśmy w dobrym momencie pod względem gry i wiary w nasze umiejętności. Jeśli zagramy tak jak z Realem Valladolid, będziemy bliżej zdobycia bramek. Cieszymy się, ponieważ w sobotnim meczu zmierzą się dwa zespoły, które prezentują widowiskową grę, takie, które chcą mieć cały czas piłkę.

- Wiemy, że koncepcja Imanola jest dobra. Uczy nas jej od samego początku, co sprawia, że zarówno my, jak i kibice, cieszymy się grą. Mamy wystarczająco dużo argumentów, widać to od początku sezonu. Jesteśmy wysoko w tabeli, ale z drugiej strony w tym sezonie wszystko jest bardzo wyrównane, a rywale są blisko. Pięknie jest jednak widzieć nas na tak wysokim miejscu. Wiedząc, że zostało jeszcze dużo czasu w sezonie, nie możemy zwalniać tempa.

- Takie mecze są otwarte, ponieważ obydwie drużyny proponują różne rozwiązania z piłką, są wolne miejsca, wszyscy podejmują ryzyko. W tego typu spotkaniach może wydarzyć się wszystko. Chcemy zabrać przeciwnikom piłkę, tak żeby musieli biegać i się bronić. Drużyny takie jak Barcelona nie czują się wtedy swobodnie.

Plotki o zainteresowaniu Barcelony: Jestem bardzo szczęśliwy w miejscu, w którym jestem obecnie. Takie plotki znaczą, że dobrze pracuję. Nie myślę jednak o nich, skupiam się jedynie na wykonywaniu swojej pracy, to pomoże mi w osiągnięciu celów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Matka chodziła z nim do lekarza bo myślała że on chory, a on głupi"

Zauważyłem pewną zasadę, że jak przed meczem z nami jacyś zawodnicy są tak pewni wygranej jak ten pan to później dostają ładne lanie. Co nie zmienia faktu że jak chcemy wygrać to będziemy musieli pokazać charakter i walkę.

Tak nie do tematu dziś podczas oglądania meczu dowiedziałem się że Thiago będzie za pół roku wolny. Rakitic i Vidal na sprzedaż i może Thiago by chciał wrócić ? Zaproponować mu odpowiedni kontrakt może by się nadał obok De Jonga i Sergio

Nasz Ernesto już ma na was taktykę....

"ewentualne" słowo klucz ;)

Rzeba będzie zagrać dobry mecz. Z nimi nigdy nie jest łatwo a my po dobrych występach musimy potwierdzić swoją formę

Ech...
.