Mundo Deportivo: Barcelona dwa lata temu próbowała sprowadzić Ferrana Torresa

Dariusz Maruszczak

11 grudnia 2019, 18:00

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona próbowała dwa lata temu sprowadzić wschodzącą gwiazdę Valencii Ferrana Torresa, gdy jego klauzula odejścia nie była jeszcze tak wysoka jak obecnie.

W 2017 roku skrzydłowy mógł opuścić swój obecny klub za jedyne 8 milionów euro. Barça miała doskonałe raporty na temat 17-latka i przekazała nawet Valencii, że jest gotowa zapłacić klauzulę zawodnika. Operacja nie została jednak przeprowadzona, ponieważ Torres i jego otoczenie uznali, że jest zbyt wcześnie na opuszczenie macierzystego klubu, który stanowił dla piłkarza dobre miejsce do dalszego rozwoju. Ponadto sama Valencia postarała się o przedłużenie współpracy. Torres awansował do pierwszego zespołu, a jego klauzula wzrosła do 25 milionów. Kilka miesięcy później wynosiła już 100 milionów, co na jakiś czas zablokowało temat odejścia gracza z klubu.

Kontrakt Torresa obowiązuje jednak tylko do 2021 roku, więc jeśli Valencia nie zdoła do letniego okienka transferowego porozumieć się z 19-latkiem w sprawie przedłużenia współpracy, przyszłość zawodnika będzie otwarta. Los Che musieliby bowiem wówczas sprzedać skrzydłowego za mniej niż 100 milionów, aby po roku nie odszedł za darmo. Klub z Mestalla od wielu dni pracuje już nad przedłużeniem umowy Torresa, wiedząc, że wiele europejskich klubów jest zainteresowanych jej wychowankiem. Nie traci go z oczu również Barcelona.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielki talent, porusza się po boisku z gracją. Pasował by do Barcelony :). Mam nadzieje że Abel też odpali i mu dorówna :D, a swoją drogą ciekawe jak Valencia to robi, że wychowuje tak wspaniałych Napastników? :P

Myślałem że chodzi o Fernando Torresa bo o nim też kilka razy było głośno. Dobrze czy źle że go nie sciagneli? Ciężko ocenić. Alena 2 lata temu też zapowiadał się na gwiazdę ale nie grał i nie wiemy co z niego wyrośnie. Z tym gościem mogłoby być podobnie. Jak widać wolał zostać w Valencii gdzie miał szansę na grę.

Dobry grajek nie gra jeszcze w Valencii i nabiera doświadczenia, Barca ma Fatiego, Pereza, Puiga i innych ...

Trochę szkoda, że się udało no ale trudno, jest Fati, jest Perez więc nie ma co narzekać :)