• Giuseppe Meazza
  • Polsat Sport Premium 1

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty wyjazdowego pojedynku z Interem Mediolan zdaniem Redakcji?

Najlepsze: Ofensywa bez Leo Messiego

Barcelona dobrze prezentowała się w ofensywie przez pierwsze 45 minut, stwarzając sobie wiele dobrych okazji do zdobycia bramki, z których jedną na gola zamienił Carles Pérez. Po przerwie gra się już jednak nie kleiła i to Inter w łatwy sposób stwarzał zagrożenie. Decydujący okazał się 17-letni Ansu Fati, który zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko zdobył decydującą bramkę. Tym samym został on najmłodszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów. Dobrze wiedzieć, że Barcelona nawet bez Leo Messiego może wygrywać trudne spotkania wyjazdowe.

Najgorsze: Defensywa Barcelony

W tym sezonie Duma Katalonii regularnie zawodzi w defensywie. Dzisiaj trenerzy zdecydowali się postawić na ustawienie z trójką stoperów, by uwolnić bocznych obrońców, jednak takie rozwiązanie przyniosło sporo problemów. Todibo nie mógł poradzić sobie z Lautaro Martínezem, a Lenglet i Umtiti także nie ustrzegli się błędów. Z taką grą obrony trudno będzie walczyć o tytuły.

No z Todibo to się nie do końca zgodzę. Fakt, że za szybkim Martinezem czasem nie zdążył i czasem się dał minąć, ależ ile on dziś zagrał na wyprzedzenie, ile akcji przerwał ile piłek wyprowadził spod pressingu Interu przy indolencji pozostałej dwójki. Ileż, w końcu, chłopak jednak tych piłek zabrał.
Mnie, mimo kilku błędów 1:1 z Martinezem, oprócz Wague, wydawał się jedynym pozytywnym elementem obrony dziś.

@AxelF dokładnie. Czytając najgorsze zastanawiałem się kto i co oglądał....pierwsze minuty miał słabe, ale potem najlepszy z defensorów.

@constantine16 i jeszcze wszedł w mecz bez gry. Jestem zdziwiony że daliśmy radę chłopaki z głębokich rezerw wyszli wkońcu i nawet zgranie było ok.