Carles Pérez uświetnił golem wielki awans sportowy

Radek Koc

11 grudnia 2019, 17:00

Marca

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Carles Pérez zapamięta spotkanie z Interem z wielu różnych powodów. Zawodnik zdobył swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów i dzięki skompletowaniu wymaganego czasu gry uzyskał wymarzony kontrakt.

Carles Pérez dość niespodziewanie rozpoczął mecz z Interem w wyjściowej jedenastce Barcelony. Był to jednocześnie jego debiut w Lidze Mistrzów. Mecz nie mógł się ułożyć dla młodego wychowanka lepiej. To właśnie on strzelił pierwszego gola w pojedynku z Włochami i dokonał tego dokładnie w momencie, w którym oficjalnie stawał się pełnoprawnym zawodnikiem pierwszej drużyny Barçy. 

Pérez potrzebował 24 minut, aby skompletować potrzebny czas gry i tym samym otworzyć sobie drzwi do kontraktu wiążącego go z pierwszą ekipą Barcelony. Przypadek chciał, że Pérez pokonał Handanovicia właśnie w tej chwili. Można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych momentów w karierze 21-letniego napastnika. 

Carles Pérez zadebiutował u Valverde w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Następnie związał się na dłużej z katalońskim klubem, kiedy włodarze zdecydowali się na aktywowanie opcji dwuletniej prolongacji kontraktu. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2022 roku. Pochodzącemu z Granollers piłkarzowi wciąż brakowało jednak otrzymania kontraktu zawodnika pierwszej drużyny. W tym celu musiał rozegrać siedem spotkań i zaliczyć co najmniej 45 minut w każdym z nich. Jeśli w którymś meczu nie był w stanie uzyskać takiego czasu, minuty zaczynały się kumulować. 

Warto w tym miejscu zauważyć, że Carles Pérez jest jednym z nielicznych wychowanków, którym udało się zdobyć bramkę w debiucie w Lidze Mistrzów. Przed nim dokonali tego Sergio Busquets (sezon 2008/2009 w meczu z Bazyleą), Andréu Fontàs (2010/2011 z Rubinem Kazań), Martín Montoya (2011/2012 z Bate Borysów) oraz Cristian Tello (2011/2012 z Bayerem Leverkusen).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekaw jestem jak pogadzą to z pomocą jego i Fatiego drużynie B

@Borneo A czy przypadkiem Perez nie może już do B wrócić?

@Coutinho007 teoretycznie gracz pierwszej drużyny nie może właśnie wrócić.Taki Alenia nie mógł grać meczy w B.O ile zrozumiałem z tego co pisali.

@Borneo Ale ja o Perezie nie Aleñii, ostatnio było coś wspomniane, że brakuje mu ileś tam minut żeby był już oficjalnie w 1 drużynie i nie mógł wrócić do B

@Coutinho007 Alenia to porównawczy przykład.

@Borneo Dobrze, nie wiem czy wiesz ale jest takie coś jak zapis m, że jak dany wychowanek zagra X spotkań nie może wrócić do rezerw.

@Borneo On już nie moze grać w Barcy B

@Coutinho007 no właśnie zastanawiam się czy z Perzem będzie tak samo ma status zawodnika pierwszej drużyny a z Fatim mieli pomóc drużynie B w awansie.Ciekaw jestem jak to rozwiążą.

@MarioVeB! Teoretycznie nie może a chcę z Fatim pomóc w awansie Barcelonie B i grać.

@Borneo No to nie rozwiążą tego.

@Coutinho007 nie wiem może aneks do umowy

@Borneo Perez w kontrakcie ma zapisane jeśli zagra tam odpowiednią liczbę minut to automatycznie zostaje zawodnikiem 1 drużyny tak samo było z Alena i nie może pomóc już Barcelonie B

@Bajzon domyslam sie ale wczoraj napisali że z Fatim chcą pomóc w awansie

@Borneo Bo jeszcze wtedy nie było pewne czy EV da mu zagrać czy już z niego nie skorzysta żeby został w Barcelonie B

@Bajzon może, ale moze dostać podwyżkę jak pierwszy zespół a do zespołu pierwszego dołaczyć w przyszłym roku

@Borneo Z tego co słyszałem dołączy po otwarciu zimowego okienka

@Bajzon ok zovaczymy może w miedzyczasie pogra w Barcelonie B.chłop ma ciąg na bramkę i chcę strzelać bramki może być z niego pożytek
« Powrót do wszystkich komentarzy