Amor: Messi może grać jeszcze przez długi czas, ponieważ ma gen rywalizacji i silną mentalność

Łukasz Lewtak

8 grudnia 2019, 10:30

Mundo Deportivo

1 komentarz

Fot. Getty Images

Guillermo Amor udzielił wypowiedzi dla mediów po meczu Barcelony z Mallorcą i odniósł się m.in. do słów Leo Messiego o możliwym zakończeniu kariery.

- Te słowa zostały mocno rozdmuchane przez prasę. Leo powiedział, że jest w określonym wieku, i to normalne, że jest bliżej końca niż początku. To nie jest sytuacja, w której miał 17 lat, ale Leo może grać jeszcze przez długi czas, ponieważ ma gen rywalizacji i bardzo silną mentalność.

- Obyśmy mogli cieszyć się jego grą na takim poziomie najdłużej, jak to możliwe. To byłoby dobre dla wszystkich, dla Leo i dla kibiców. Messi już jest liderem klasyfikacji strzelców, to była kwestia czasu. Na początku sezonu nie grał, ale wiedzieliśmy, że jak wejdzie w rytm, zacznie zdobywać gole. To był kompletny dzień - Leo zaprezentował swoją szóstą Złotą Piłkę razem z rodziną, a potem ustrzelił hat-trick.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku meczu, który jest najważniejszy. Zdobyliśmy trzy punkty, wszystko wyszło nam dość dobrze, przede wszystkim w pierwszej połowie, która była doskonała.

- To normalne, że mówi się o El Clásico, ale ono odbędzie się 18 grudnia. Wcześniej są inne mecze. Najpierw czeka nas spotkanie z Interem. Chcemy wygrać, ponieważ to byłoby prestiżowe zwycięstwo. Później mamy mecz w San Sebastián. To dwa ważne spotkania, a o starciu z Realem porozmawiamy w dniach poprzedzających ten pojedynek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To się już robi trochę męczące czytać w kółko wypowiedzi o zakończeniu przez Messiego kariery, wszyscy mówią mniej więcej to samo. Mogliby przestać zadawać to pytanie.