Cucho Hernández pokonał przeciwności i wraca na mecz z Barçą, której strzelił już gola na Camp Nou

Łukasz Lewtak

7 grudnia 2019, 19:00

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

  • Cucho Hernández był ostatnim piłkarzem Mallorki, który strzelił gola Barcelonie, zrobił to jednak w koszulce Hueski w poprzednim sezonie
  • Podobny jest przypadek Alexa Alegríi, który zdobył bramkę w meczu przeciwko Blaugranie w barwach Betisu na Benito Villamarín w sezonie 2016/2017
  • Żaden z obecnych zawodników Mallorki nie strzelił gola Barcelonie w koszulce klubu z Balearów

Cucho Hernández, który trafił do Mallorki w ramach wypożyczenia z Watfordu w letnim okienku transferowym, doznał jednak jakiś czas temu kontuzji łydki i był poza grą przez cztery pierwsze miesiące sezonu. Teraz po raz pierwszy znalazł się w kadrze zespołu z Balearów i to od razu na spotkanie z Barceloną. Powrót 20-letniego Kolumbijczyka to wspaniała wiadomość dla klubu oraz trenera Vicente Moreno.

Nie wiadomo, czy Cucho Hernández otrzyma dziś swoją szansę, ale to on strzelił gola Barcelonie jako ostatni  z grona wszystkich obecnych zawodników Mallorki. W sezonie 2018/19 Huesca przyjeżdżała na Camp Nou w trzeciej kolejce LaLigi po zdobyciu czterech punktów w dwóch pierwszych spotkaniach. Na samym początku meczu w stolicy Katalonii Cucho Hernández zdobył bramkę na 1:0 dla gości. To trafienie rozgniewało jednak Barçę, która potem wbiła rywalom osiem goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2.

Po prawie 500 dniach Cucho Hernández wraca na Camp Nou, gdzie może zadebiutować w barwach Mallorki, która nie zdobyła żadnego punktu na stadionie Barçy od dziewięciu lat, a nie wygrała od jedenastu. Ostatni raz zespół z Balearów zwyciężył na Camp Nou w sezonie 2007/2008 po golach Borjy Valero, Webó i Daniego Güizy, który był Pichichi tamtych rozgrywek (2:3).

Warto dodać, że poza Cucho Hernándezem tylko jeden piłkarz z obecnej drużyny Mallorki strzelił gola Barcelonie. Zrobił to Alex Alegría w barwach Betisu na Benito Villamarín w sezonie 2016/2017.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gość jest piekielnie szybki.Trzeba będzie uważać.