Marca: Upały w Arabii Saudyjskiej budzą niepokój wśród uczestników Superpucharu Hiszpanii

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2019, 15:30

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Marca, przedstawiciele klubów biorących udział w Superpucharze Hiszpanii pracowali w tym tygodniu w Arabii Saudyjskiej, aby sprawdzić warunki, jakie będą towarzyszyły ich zespołom.

Na Bliskim Wschodzie byli więc delegaci Barcelony, Realu Madryt, Atlético i Valencii. Obiekty, jakie zastali na miejscu, były nadzwyczajne, zarówno na poziomie sportowym, jak i pod względem hoteli wybranych przez te kluby. Wrażenie zrobił również stadion Króla Abdullaha, który pomieści 62 tysiące widzów. Na tym obiekcie zostaną rozegrane wszystkie trzy mecze Superpucharu Hiszpanii.

Zaniepokojenie budzi za to wysoka temperatura w Dżedda, gdzie odbędą się rozgrywki. Termometry stale pokazują ponad 30 stopni Celsjusza, a według relacji upał jest niesamowity. Problem dotyczy przede wszystkim zwycięzców półfinałów, którzy zostaną w Arabii Saudyjskiej kilka dni dłużej. W pierwszym z meczów Real Madryt zmierzy się z Valencią 8 stycznia, a dzień później Barcelona zagra z Atlético. Finał odbędzie się 12 stycznia. Z jednej strony Barça będzie miała dzień krócej odpoczynku przed decydującym starciem, ale z drugiej może przyjechać nieco później na upalny Bliski Wschód. Uczestnicy Superpucharu Hiszpanii będą musieli trenować w zupełnie innych warunkach niż w Hiszpanii. Trenerów niepokoi, jaki wpływ będzie miała tak znacząca zmiana zarówno w okresie pracy, jak i regeneracji czy odpoczynku.

Marca podaje też, że przed każdym meczem gospodarze mają przygotować wielkie show. Tymczasem kluby spotykają się właśnie z Hiszpańską Królewską Federacją Piłkarską, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące rozgrywek. Sprzedaż biletów ma odbyć się kanałami, które uczestnicy uznają za najwłaściwsze. Szacuje się, że podczas Superpucharu akredytację będzie miało 200 dziennikarzy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odpasc z Atletico i do domu. Będzie najlepiej patrząc przyszłościowo

Kasa, misiu...kasa...

sama formuła superpucharu to jakaś kpina... plus miejsce rozgrywek...czyżby przecierali szlaki przed mistrzostwami świata na bliskim wschodzie ?

Ciekawe czy Katar też sobie kupi skład,. jak na mistrzostwach w szczypiorniaku.

W przyszłym sezonie dla odmiany powinni zagrać w Jakucku...

Niech wygra Atleti albo mierda, czyli ekipa, która w normalnym kraju nie ma prawa grać o superpuchar, co pokaże to absurd tych rozgrywek. Derby Madrytu w finale z dogrywką poproszę.
Ja bym wysłał do Arabii zamienników + kliku chłopaków z Barcy B (o ile zapisy tego dealu nie mówią, że muszą grać wszystkie "nazwiska") i po meczu z Atleti zawinął się do domu.

"Z jednej strony Barça będzie miała dzień krócej odpoczynku przed decydującym starciem" - najpierw trzeba awansować, co przy waldku może być różnie

Ważne, że hajsiwo się będzie zgadzało, co tam samopoczucie i zdrowie zawodników. Debilny pomysł który powinien zostać olany ciepłym moczem przez wszystkie kluby, które muszą wziąć udział w tym Super śmiesznym Pucharze.

Abdul wisi mu lacha :-)

Ale kasa ma gdzieś upał...

Ten kubek jest nic nie warty, wysłać 3/4 Barcy B i kilku zawodników z pierwszej drużyny którzy mało grają żeby tą arabską farsę odbębnić

Az sie wina sedziego przypomina...