AS: Barcelona wierzy w poprawę poziomu gry Juniora Firpo

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2019, 11:00

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak podaje dziennik AS, Barcelona wierzy, że Junior Firpo będzie w stanie prezentować się lepiej
  • Lewy obrońca nie spisywał się dobrze w ostatnim meczu z Atlético
  • 23-latek zdaje sobie sprawę, co powinien poprawić w swojej grze

Pierwszą rzeczą, jaką Junior Firpo powiedział po dołączeniu do Barcelony, było to, że znalazł się na zupełnie innej planecie. A przecież z drużyną nie trenował jeszcze wówczas Leo Messi. Lewy obrońca już wiedział, że w zespole Blaugrany nie będzie łatwo. W ostatnią niedzielę nie spisał się najlepiej na Wanda Metropolitano, a uwagę zwracał mu nawet Messi. Firpo miał problemy z nękającymi go Ángelem Correą, Kieranem Trippierem i Álvaro Moratą. Barcelona odczuwała brak Jordiego Alby na jego pozycji, ale ostatecznie wygrała, a były gracz Betisu otrzymał ważną lekcję w ciągu tych 90 minut.

Po spotkaniu z Atlético pojawiły się wątpliwości wobec Juniora Firpo, ale Barça stoi za nim murem. Według ASa Barcelona zapewnia, że wierzy w zawodnika, który ma silny charakter, jest zadziorny i wie, jakie aspekty powinien poprawić. Ponadto Firpo jest pewny siebie i choć sprawia wrażenie rozkojarzonego w defensywie, jest również analityczny i wie, że musi stać się wkrótce piłkarzem na miarę Blaugrany. 23-latek musi dopasować się do stylu gry Dumy Katalonii nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w obronie, w takich aspektach jak zmiana krycia, powroty do defensywy czy ustawianie się. Następnie Firpo musi zadbać o synchronizację ruchów w ofensywie, aby pojawiać się na skrzydle, gdy tylko będzie potrzebny. Lewy obrońca jest przekonany, że uda mu się przejść ten etap, a w nauce pomagają mu mecze rozegrane pod nieobecność Jordiego Alby.

Firpo nie jest jeszcze w pełni przystosowany do gry w Barcelonie, ale jest też daleki od rezygnacji mimo trudnych dla niego spotkań. 23-latek stara się poprawić swój poziom i jest otwarty na uwagi od Ernesto Valverde. W klubie mówi się, że jest chłonny wiedzy, imponuje hartem ducha i nie zamierza rzucać ręcznika tak szybko, jak niektórzy przewidują.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejna nieudolna próba zrobienia skrzydłowego, bocznym obrońcą - przypadek Aleixa Vidala kompletnie nic ich nie nauczył. Mieli idioci idealnego zmiennika Jodiego Alby, ale pozwolili mu odejść do Evertonu.
« Powrót do wszystkich komentarzy