Carles Aleñá od 109 dni nie zagrał ani minuty w oficjalnym meczu Barcelony

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 21:40

AS

21 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Carles Aleñá przeżywa bardzo trudny moment w Barcelonie
  • Pomocnik od 109 dni nawet na minutę nie pojawił się na boisku w oficjalnym meczu.
  • Wychowanek Blaugrany może zostać w zimie wypożyczony do innego klubu

Aleñá latem nie mógł się spodziewać, że obecne rozgrywki będą dla niego tak fatalne. 10 sierpnia wystąpił w meczu towarzyskim z Napoli, wygranym przez Barcelonę 4:0. Dobry występ w ostatnim spotkaniu presezonu spowodował, że 21-latek wybiegł też w podstawowym składzie w pierwszej kolejce LaLigi, gdy Barça mierzyła się z Athletikiem. Ernesto Valverde zdecydował się na Aleñę, choć na ławce byli też wówczas Ivan Rakitić i Sergio Busquets. Pomocnik opuścił jednak boisko w przerwie i nie wrócił już na nie w oficjalnym meczu przez kolejne trzy i pół miesiąca.

Aleñá nie rozgrywał z Athletikiem złego spotkania, był wręcz wyróżniającym się zawodnikiem, a jednak Ernesto Valverde zauważył coś, co spowodowało, że zdecydował się go gwałtownie skreślić. 21-latek od sierpnia wystąpił jedynie w towarzyskiej konfrontacji z Cartageną. Nawet duża konkurencja w środku pola nie może tłumaczyć braku jakichkolwiek minut dla Aleñi, ponieważ już latem w klubie zdecydowano o pozostaniu zawodnika, mimo ofert z innych drużyn. Wtedy również było jasne, że w drugiej linii jest nadmiar graczy.

Obecnie sytuacja Aleñi wydaje się nie do naprawienia, a piłkarz szuka nowego zespołu. Jedną z opcji jest Tottenham, chociaż zainteresowanych klubów jest więcej. Przede wszystkim Barça musi podjąć decyzję, na jakich warunkach Aleñá miałby odejść. Pomocnik ma dopiero 21 lat i kontrakt obowiązujący do czerwca 2022 roku. Aleñá był mimo wszystko uznawany za nadzieję La Masii, więc trudno uważać, żeby Barcelona była gotowa sprzedać zawodnika bez opcji odkupu. Najbardziej prawdopodobne wydaje się wypożyczenie. W tym kontekście wymieniane były takie kluby jak Celta, Getafe, Betis czy Granada.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cóż, nie ten kaliber niestety.

@mesulete jedyny madry
« Powrót do wszystkich komentarzy