Oficjalnie: Ansu Fati przedłużył kontrakt z Barceloną

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 19:50

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że doszła do porozumienia z Ansu Fatim w sprawie nowej umowy.

Klub podaje, że kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia wzrośnie ze 100 do 170 milionów euro. Ponadto będzie ona wynosić 400 milionów, gdy Fati podpisze kolejną umowę, już jako piłkarz pierwszego zespołu. Przedłużenie współpracy zapewne oznacza również wzrost wynagrodzenia skrzydłowego.

Fati podpisał już kontrakt w biurach FC Barcelony w towarzystwie prezydenta Josepa Marii Bartomeu, członka zarządu odpowiedzialnego za zawodowy futbol młodzieżowy Silvio Eliasa i dyrektora generalnego Oscara Grau. Obecni byli również przedstawiciele dyrekcji sportowej: Éric Abidal, Ramon Planes i José Mari Bakero.

– Moim zdaniem La Masia jest najlepszą szkołą na świecie. Pomagano mi w niej we wszystkim od pierwszego dnia i jestem bardzo wdzięczny osobom, które tam pracują. Od nauczycieli przez kucharzy. Wszyscy są spektakularni. Od samego początku wiele się uczyłem od wszystkich. Również w trudnych momentach zawsze mnie wspierali – powiedział Fati.

– Codzienna praca z najlepszymi to marzenie i nagroda. Teraz muszę dalej pracować, jeszcze ciężej niż kiedykolwiek, aby móc dostawać szanse i wciąż się cieszyć grą. Reszta przyjdzie później – dodał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziś pojawiła się informacja ze Mbappe ma przejśc do Realu za viniego plus kasa i raczej powinni to zrobić bo inaczej stracą kasę jak odejdzie za darmo bo kończy mu się kontrakt.Jeśli barca dołoży te 170 za Neymara to kasę spokojnie będą mieć na Ansu.Niech on zostanie tym zawodnikiem pierwszej drużyny aby klauzula wzrosła choć nie wiem czy wiek tutaj nie przeszkadza aby miał status zawodnika pierwszej drużyny..

@Borneo Ta patrz jak już go kupują :)

@tbas to problematyczne bo niewiadomo jak będzie z griezmanem i Dembele na koniec roku nie jest powiedziane że odejdą.Fati potrzebuje więcej gry a ten sezon to jest dla niego poznanie ligi on jeszcze fizycznie musi się podciągnąć.Psg lubi podkupywać zawodników a na vinim daleko nie zajada jak stracą Mbappe i Neya.Szejku będzie chciał pokazać ze coś znaczy.Bo odejscie tych dwuch uderza w jego honor.A na Barce ma alergie.

@Borneo Gość zagrał dwa dobre mecze, w reszcie prezentował przyzwoity poziom, albo mizerny.. Nikt nie jest tak głupi żeby wykładać za niego 170 mln bo w tej chwili jest to kot w worku.

@Zieliniak to małolat .Na tej pozycji w Barcelonie przebije się Neymar tak naprawdę i Dembele w formie.Griezman i Coutinho nie dają rady choć Griezman ma jeszcze szanse.W systemie psg może mu iść lepiej.No i chcą kupić viniego co nie przeszkadza im że gra słabo
« Powrót do wszystkich komentarzy