Oficjalnie: Ansu Fati przedłużył kontrakt z Barceloną

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 19:50

Mundo Deportivo

33 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że doszła do porozumienia z Ansu Fatim w sprawie nowej umowy.

Klub podaje, że kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia wzrośnie ze 100 do 170 milionów euro. Ponadto będzie ona wynosić 400 milionów, gdy Fati podpisze kolejną umowę, już jako piłkarz pierwszego zespołu. Przedłużenie współpracy zapewne oznacza również wzrost wynagrodzenia skrzydłowego.

Fati podpisał już kontrakt w biurach FC Barcelony w towarzystwie prezydenta Josepa Marii Bartomeu, członka zarządu odpowiedzialnego za zawodowy futbol młodzieżowy Silvio Eliasa i dyrektora generalnego Oscara Grau. Obecni byli również przedstawiciele dyrekcji sportowej: Éric Abidal, Ramon Planes i José Mari Bakero.

– Moim zdaniem La Masia jest najlepszą szkołą na świecie. Pomagano mi w niej we wszystkim od pierwszego dnia i jestem bardzo wdzięczny osobom, które tam pracują. Od nauczycieli przez kucharzy. Wszyscy są spektakularni. Od samego początku wiele się uczyłem od wszystkich. Również w trudnych momentach zawsze mnie wspierali – powiedział Fati.

– Codzienna praca z najlepszymi to marzenie i nagroda. Teraz muszę dalej pracować, jeszcze ciężej niż kiedykolwiek, aby móc dostawać szanse i wciąż się cieszyć grą. Reszta przyjdzie później – dodał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A nie lepiej nie wpisywać mu klauzuli?
Patrząc na dzisiejsze czasy to 170mln to są grosze...

@kielon93 w Hiszpanii to obowiązek chyba

@kielon93
Grosze ??
Podaj 50 zawodników za których tyle zapłacono, dobra podaj 20, ehh podaj 10, a co tam podaj chociażby 5 za których zapłacono takie grosze.

@kielon93 Na razie nikt za niego tyle nie da więc możemy być spokojni.

@kielon93 jeśli się nie mylę to za 180mln do PSG przeszedł Mbappe, a Fati póki co to na poziomie Francuza nie jest, więc można być spokojnym, bo z pewnością nikt na tą chwilę 170 melonów za Ansu nie wyłoży.

@pax @Bejlu @NightShadow owszem narazie nikt nie da takiej kwoty ale jakoś Neymara wykupili (tak wiem Fati to nie Neymar) chodzi mi tylko o to że Real daje takie kolosalne klauzulę że nikt ich nie podkupi więc dlaczego nie robić tak samo?

@kielon93 wysokość klauzuli to nie jest jednostronna wola klubu. Na taki, a nie inny jej poziom musiał zgodzić się sam zawodnik i najwidoczniej doszli do porozumienia i stanęło na 170 mln.

@kielon93 real też nie dał nigdy zawodnikowi umowy bezterminowej, i nie wygrał nigdy trypletu.. Mamy robić to samo co oni?

@fifek Temat jest o klauzuli a nie o wynikach drużyny. Jeśli rywal robi coś dobrze to warto jest się temu przyjrzeć.
« Powrót do wszystkich komentarzy