Redaktor naczelny France Football na temat okoliczności powiadomienia Messiego o zdobyciu Złotej Piłki

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 19:20

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Redaktor naczelny France Football odpowiedzialny za organizację głosowania i nadzór nad plebiscytem Złotej Piłki opowiedział o tym, w jaki sposób powiadomił Leo Messiego, że to on jest tegorocznym zdobywcą nagrody.

Redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre wyznał, że oficjalnie poinformował o tym Argentyńczyka w połowie listopada, gdy 32-latek przygotowywał się z reprezentacją do meczu z Brazylią. – Doszło do tego poprzez połączenie telefoniczne na zgrupowaniu Argentyny. Rozmowa przebiegła bardzo naturalnie. Powiedziałem mu, że chciałbym z nim porozmawiać na temat Złotej Piłki, że mam dla niego wiadomość, a on odpowiedział mi, że słyszał plotki. Odpowiedziałem mu w ten sposób: „właściwie to nie są plotki, oficjalnie oświadczam ci, że zdobyłeś Złotą Piłkę”. Wówczas zaczął mówić: „naprawdę?”, „naprawdę?”, „naprawdę?”. Powiedział to kilka razy, a ja odpowiadałem mu „tak”, „tak”, „tak, jesteś zwycięzcą”.

Ferre zauważył, jak bardzo Messiego uszczęśliwiła ta wiadomość. – Widać było, że brakowało mu tego trofeum. To jest jak z dzieckiem, które zawsze ma prezenty w ten sam dzień i przyzwyczaja się do nich, dopóki nie przestaje ich dostawać. Potem pragnie je odzyskać.

Redaktor naczelny France Football wypowiedział się również na temat przecieków dotyczących informacji związanych z nazwiskiem zdobywcy Złotej Piłki. Przyznał on, że czasem magazyn celowo wprowadza w błąd media. – Tak było zwłaszcza na etapie, gdy nagrodę dzieliliśmy z FIFA. Opracowaliśmy nawet fałszywą okładkę i umieściliśmy ją na Twitterze. Jednak w 2019 roku tego nie zrobiliśmy.

Nowością podczas poniedziałkowej gali był sposób wręczenia Złotej Piłki. Messi odebrał ją z rąk ubiegłorocznego zwycięzcy Luki Modricia. Ferre opowiedział o kulisach organizacji takiego rozwiązania. – Kiedy zaproponowaliśmy mu, żeby wręczył Złotą Piłkę, zgodził się w natychmiast i bez powiedzenia mu, kto został zwycięzcą. Myślę, że Modrić też chciałby odebrać ją z rąk poprzedniego laureata, Cristiano Ronaldo.

Przypomnijmy, że Ferre również uczestniczył w głosowaniu. Redaktor naczelny France Football najwięcej punktów przyznał Sadio Mane, a dalsze miejsca zajęli kolejno Leo Messi, Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Bernardo Silva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widok Ronaldo wręczającego złotą piłkę Messiemu, to by było coś xD

To za rok Messi wręczy messiemu :) ciekawie

Ronaldo by na pewno Modricovi złotej piłki nie przekazał, gdyż był obrażony że on jej nie wygrał.

@karci0 jak to sobie wyobrażasz ? Proszę Panie Messi złota piłka dla pana , och dziękuję Panie Messi za wręczenie ... Sam sobie wręczy ? ????????????

@matiz1514 nie będzie, Juventus nie zdobędzie LM, a Portugalia to nawet z grupy nie wyjdzie xD

Zachowanie Modricia - klasa. Zachowanie Ronaldo, który olał całą galę, żenujące. Prawdziwych zwycięzców poznaje się po tym, jak zachowują się w obliczu klęski. Ronaldo jest wybitnym zawodnikiem, ale przez swoje ego nigdy nie był i nie będzie na szczycie.

@moronw oby za rok nie było odwrotnie

@Mizander wtedy to Mateo wręczy Messiemu złotą piłkę xD

@jolowanila Bo był piąty, a nie na podium, to jednak spora różnica

Już to widzę jak CR7 wręcza ZP komukolwiek :)

@koksik2700 wtedy nie byłoby nagranego filmiki z jego rodziną :) z drugiej strony wtedy każdy by na gali się pojawiał raczej

@Kluivert_P Patrząc na grę Ronaldo (choć przyznam się, że widziałem w tym sezonie tylko 3 mecze juve) i jego statystyki to już może nigdy tej nagrody nie dostać.

To już wiadomo dlaczego Ronaldo nie przyleciał na gale, nikt nie zadzwonił do niego w listopadzie więc wiedział że nici z nagrody.

Dla mnie to troche hucpa. Nazwisko powinno byc ujawniane w momencie otworzenia koperty.

@moronw Wow, niewyobrazam sobie tego.

@Flores a wygrać wtedy powinien

@lukmeskul A ja owszem.
Stoi ronaldo przed sobą ma publiczność, mikrofon i miliony widzów przed TV. Otwiera kopertę i mówi... Zwycięzca zlotej piłki jest... krisztiano ronaldo czyli JA!! Siiiii :)
(później byłaby afera że w kopercie jest ktoś inny ale to nie ważne bo to on jest najlepszy i to jemu należy się złota piłka )

@moronw Do tego w życiu by nie doszło.

Za rok Ronaldo odbierze ja z rak Messiego, to by dopiero bylo wydarzenie :d

@jolowanila No to prawda ale myślę że jakby był w trójce to by się zjawił ale tego się już nie dowiemy

@Kondziubarca ale zaproszenie dostał, prawda?

@Flores Ale w pół finale i finale nie błyszczał, znikł po prostu. W lidze tak samo. Dlatego padło na Modrica.

@xixi Strzelił z Juve. I brak bramek nie znaczy od razu braku wkładu do gry drużyny.

@Stelios23 Messi tez olał ta gale w tamtym roku...

@Flores Wówczas Ronaldo nie strzelił gola w żadnym meczu pół finałowym i finale LM. To w dużej mierze wpłynęło na wynik.

zaproponowali Modricowi, bo go nawet w top30 teraz nie było, myślę, że kto by nie zdobył ZP za rok, to Messi nie będzie jej wręczał

@arcin13091 Gdyby nie Ronaldo to wątpię żeby Real zdobył trzecią ligę mistrzów z rzędu.

@Flores
Wydaje mi się że rok temu to Grizman powinien wygrać. Za MS i Puchar Uefa

@czesctuam Też uważam że wtedy powinien. Chodziło mi bardziej o charakterek Ronaldo. W tym roku też uważał że to on powinien wygrać :-)

Nie powinni dzwonic tylko informować oficjalnym meilem :Panie Lionel Messi pragniemy poinformować...

to nieźle z FIFą trolowali ludzi, dobrze, że nie tym razem bo bym się zapadł pod ziemie.