Redaktor naczelny France Football na temat okoliczności powiadomienia Messiego o zdobyciu Złotej Piłki

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 19:20

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Redaktor naczelny France Football odpowiedzialny za organizację głosowania i nadzór nad plebiscytem Złotej Piłki opowiedział o tym, w jaki sposób powiadomił Leo Messiego, że to on jest tegorocznym zdobywcą nagrody.

Redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre wyznał, że oficjalnie poinformował o tym Argentyńczyka w połowie listopada, gdy 32-latek przygotowywał się z reprezentacją do meczu z Brazylią. – Doszło do tego poprzez połączenie telefoniczne na zgrupowaniu Argentyny. Rozmowa przebiegła bardzo naturalnie. Powiedziałem mu, że chciałbym z nim porozmawiać na temat Złotej Piłki, że mam dla niego wiadomość, a on odpowiedział mi, że słyszał plotki. Odpowiedziałem mu w ten sposób: „właściwie to nie są plotki, oficjalnie oświadczam ci, że zdobyłeś Złotą Piłkę”. Wówczas zaczął mówić: „naprawdę?”, „naprawdę?”, „naprawdę?”. Powiedział to kilka razy, a ja odpowiadałem mu „tak”, „tak”, „tak, jesteś zwycięzcą”.

Ferre zauważył, jak bardzo Messiego uszczęśliwiła ta wiadomość. – Widać było, że brakowało mu tego trofeum. To jest jak z dzieckiem, które zawsze ma prezenty w ten sam dzień i przyzwyczaja się do nich, dopóki nie przestaje ich dostawać. Potem pragnie je odzyskać.

Redaktor naczelny France Football wypowiedział się również na temat przecieków dotyczących informacji związanych z nazwiskiem zdobywcy Złotej Piłki. Przyznał on, że czasem magazyn celowo wprowadza w błąd media. – Tak było zwłaszcza na etapie, gdy nagrodę dzieliliśmy z FIFA. Opracowaliśmy nawet fałszywą okładkę i umieściliśmy ją na Twitterze. Jednak w 2019 roku tego nie zrobiliśmy.

Nowością podczas poniedziałkowej gali był sposób wręczenia Złotej Piłki. Messi odebrał ją z rąk ubiegłorocznego zwycięzcy Luki Modricia. Ferre opowiedział o kulisach organizacji takiego rozwiązania. – Kiedy zaproponowaliśmy mu, żeby wręczył Złotą Piłkę, zgodził się w natychmiast i bez powiedzenia mu, kto został zwycięzcą. Myślę, że Modrić też chciałby odebrać ją z rąk poprzedniego laureata, Cristiano Ronaldo.

Przypomnijmy, że Ferre również uczestniczył w głosowaniu. Redaktor naczelny France Football najwięcej punktów przyznał Sadio Mane, a dalsze miejsca zajęli kolejno Leo Messi, Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Bernardo Silva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już to widzę jak CR7 wręcza ZP komukolwiek :)

@lukmeskul A ja owszem.
Stoi ronaldo przed sobą ma publiczność, mikrofon i miliony widzów przed TV. Otwiera kopertę i mówi... Zwycięzca zlotej piłki jest... krisztiano ronaldo czyli JA!! Siiiii :)
(później byłaby afera że w kopercie jest ktoś inny ale to nie ważne bo to on jest najlepszy i to jemu należy się złota piłka )
« Powrót do wszystkich komentarzy