Ter Stegen, Arthur, Lenglet i De Jong nie trenowali dziś za zgodą Ernesto Valverde [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 13:00

Mundo Deportivo, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Czterech podstawowych piłkarzy Barcelony nie wzięło udziału w dzisiejszym treningu. Zamiast nich Ernesto Valverde zaprosił na zajęcia siedmiu zawodników zespołu rezerw.

Z drużyną nie pracowali dziś Marc-André ter Stegen, Arthur, Clement Lenglet i Frenkie de Jong. Wszyscy oni otrzymali zgodę, aby nie pojawiać się dziś na boisku numer 2 w Ciutat Esportiva. Holender wykorzystał okazję, żeby udać się do Amsterdamu i odwiedzić swoich rodziców. Przyczyny absencji pozostałych zawodników nie są znane.

Aby zrekompensować te nieobecności, Ernesto Valverde zaprosił na trening piłkarzy Barcelony B: Iñakiego Peñę, Ronalda Araujo, Riquiego Puiga, Aleksa Collado, Kike Saverio, Carlesa Péreza i Ansu Fatiego. Kataloński klub nie poinformował, jaki jest stan zdrowia Gerarda Piqué, który miał problemy z kolanem w ostatnim starciu z Atlético.

Barça przygotowuje się do sobotniego meczu z Mallorcą na Camp Nou, który odbędzie się o 21:00. Nieobecni na dzisiejszych zajęciach mają dołączyć do zespołu w następnych sesjach treningowych.

Aktualizacja:

Mundo Deportivo podaje, że Luis Suárez, Leo Messi i Antoine Griezmann również mieli pozwolenie od trenera na odpoczynek, ale mimo to pojawili się na dzisiejszych zajęciach. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Francuz nie pracował dziś z drużyną. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ile ten Arthur się nagrał że znowu wolne musi mieć , gość jest niby profesjonalista a dalej nie dźwiga kondycyjnie 90 min, o co kaman...

A Alba dalej nie trenuje?

Mallorca w sam raz dla Umitiego