Znamy pełny terminarz styczniowych meczów o Superpuchar Hiszpanii

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 12:30

Sport, MD

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Poznaliśmy terminarz Superpucharu Hiszpanii odbywającego się w połowie stycznia w Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach oprócz Barcelony wezmą udział również Real Madryt, Valencia i Atlético.

W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą zdobywca Pucharu Króla Valencia i Real Madryt. To spotkanie odbędzie się w środę 8 stycznia o 20:00. Barcelona swój mecz rozegra dzień później o tej samej godzinie. Rywalem Katalończyków będzie Atlético. Finał Superpucharu Hiszpanii odbędzie się w niedzielę 12 stycznia o 19:00 na stadionie Króla Abdullaha, który będzie również areną zmagań półfinałowych.

Rozegranie finału Superpucharu Hiszpanii w weekend oznacza, że zaplanowana na ten czas kolejka LaLigi się nie odbędzie. Sport podaje, że RFEF ma otrzymać 120 milionów euro w ramach trzyletniej umowy z Arabią Saudyjską. Co ciekawe, w tym momencie żadna hiszpańska telewizja nie wykupiła praw do transmitowania tych rozgrywek. Ostatnio stacja RTVE zrezygnowała z udziału w konkursie, ponieważ gospodarzem Superpucharu jest kraj, który nie respektuje praw człowieka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spoko. Mam nadzieję że na zawody pojedzie Barcelona B wzmocniona najmniej ogranymi zawodnikami pierwszej drużyny :D

No tak, bo Hiszpania respektuje i USA, ale co tam, Arabia jest tylko zła, ogólnie straszny hejt się zrobił na ten kraj przez pewien czas.

Ostatnio stacja RTVE zrezygnowała z udziału w konkursie, ponieważ gospodarzem Superpucharu jest kraj, który nie respektuje praw człowieka. Niestety później media w Hiszpanii wyśmiały tą decyzję, wskazując że ta sama telewizja transmitowała Rajdy i KMŚ które również były organizowane w Krajach gdzie łamane jest prawo człowieka.

Jestem za tym żeby żadna tv tego nie kupiła. Rozgrywki maja odbywać się w kraju w którym występują dane drużyny. Najlepiwj by było jakby jeszcze na tym federacja straciła ale byłaby polewka.

120mln za 3 letnia umowe.. to wyjasnia dlaczego taki superpuchar a nie taki jaki byl....

TVP to kupi ;) Kto bogatemu zabroni ;)

@kubamichal no to jest fakt, oba kraje niezbyt respektuja, ale oburzenie bo na ziemi Arabskiej superpuchar i na to ich stać, tyłek ich boli i tyle.

@Chwytliwy bardzo dobrze napisane !!! BRAWO