Leo Messi i Arturo Vidal zmierzą się ze sobą na inaugurację Copa América 2020

Dariusz Maruszczak

4 grudnia 2019, 08:45

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś w nocy polskiego czasu rozlosowano fazę grupową Copa América 2020, którego gospodarzami będą Argentyna i Kolumbia. Tym razem zdecydowano, że w każdej grupie wystąpi po sześć zespołów.

Poprzednie Copa América odbyło się jeszcze w bieżącym roku, ale decyzja o zmianie cyklu turnieju, aby był on rozgrywany w tym samym czasie co EURO, spowodowała, że kolejne mistrzostwa odbędą się już w 2020 roku. Na inaugurację rozgrywek Argentyna Leo Messiego zmierzy się z Chile Arturo Vidala. Jednocześnie będzie to rewanż za mecz o trzecie miejsce na tegorocznym Copa América, na którym Albicelestes zwyciężyli, a napastnik Barcelony otrzymał czerwoną kartkę. Argentyna zmierzy się z Chile 12 czerwca, a następnie zagra z Urugwajem (16 czerwca), Paragwajem (20 czerwca), Australią (26 czerwca) i Boliwią (30 czerwca). Messi będzie mógł więc zmierzyć się w fazie grupowej również ze swoim przyjacielem Luisem Suárezem.

W drugiej grupie zagrają Kolumbia, Ekwador, Wenezuela, Brazylia, Peru i Katar. Zmiana formatu rozgrywek oznacza, że do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły. Bez wątpienia dla Messiego będzie to niezwykle ważny turniej, ponieważ może być to dla niego ostatnia okazja na zwycięstwo w Copa América. Następne mistrzostwa Ameryki Południowej odbędą się bowiem dopiero w 2024 roku.

https://twitter.com/CopaAmérica/status/1202035211665625088

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nieźle ten Katar musi tam kasy pompować, jak już drugi raz z rzędu tam występują.

@Pawlak1992 Stać ich na kupno miejsca na Copa America, stać ich na kupno MŚ, ciekawe kiedy sobie kupią miejsce w finale i zwycięstwa w tych turniejach.

@slayer Zapłacą FIFA aby wprowadzili przepis, że zawodnicy mogą grać w innej reprezentacji, nawet jeśli rozegrali już jakieś mecze w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. I zrobią tak jak w piłce ręcznej kilka lat temu, zapłacą wielkie kwoty najlepszym piłkarzom na świecie aby dołączyli do ich reprezentacji, jeszcze zatrudnią najlepszego trenera i zdobędą mistrzostwo świata.

@Pawlak1992 Kiedyś była już taka akcja że chyba właśnie Katar chciał sobie zrobić reprezentację z samych Brazylijczyków ale wtedy to nie przeszło. A zawodników z w występami w kadrze seniorów nie muszą kupować i zmieniać przepisów, wystarczy że "naturalizują" kilku zdolnych młodziaków, zapewnić sobie przychylność sędziów i działaczy z najwyższego szczebla i jest mistrz. Z trenerami to już żaden kłopot, wystarczy choćby zobaczyć gdzie zdobywa "trenerskie szlify" Xavi. Zresztą podobno idzie mu nie najlepiej.
« Powrót do wszystkich komentarzy