Gerard Piqué: Kolejność moich priorytetów to futbol, futbol i futbol

Radek Koc

4 grudnia 2019, 09:30

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Gerard Piqué zaskoczył po raz kolejny. Wcześniej zapowiedział, że nie zdoła pojawić się na Gali Gwiazd Katalońskiego Sportu z powodu spraw osobistych. Stoper przyjechał w ostatniej chwili i odebrał nagrodę dla najlepszego katalońskiego piłkarza minionego sezonu. Zaczął od przeprosin. 

- Miałem nie przyjechać. To znaczy myślałem, że nie zdążę się zjawić. Ostatecznie wylądowałem o czasie. Przepraszam za mój ubiór. Riqui Puig wygląda dzisiaj ode mnie lepiej... Jestem bardzo zadowolony i dumny. Dziękuję moim kolegom i klubowi. Bez nich nie byłbym tym, kim jestem. Nie mógłbym liczyć na żadną nagrodę. Miejmy nadzieję, że ten sezon będzie obfity w sukcesy. 

Aby odpowiedzieć na zarzuty dotyczące zbyt dużego zaangażowania w organizację Pucharu Davisa, Piqué postanowił wykorzystać motyw słynnej walijskiej flagi z priorytetami:

- Mój porządek priorytetów to futbol, futbol i futbol. Wiem, że w ostatnich tygodniach właściciele dzienników sportowych... - Zaraz, są tutaj na sali? - dawali mi wyrazy swojej miłości... Pisali, że przez Puchar Davisa mogłem być rozkojarzony. Ta nagroda dotyczy zeszłego sezonu i już wtedy byłem zaangażowany w organizację tego turnieju. Teraz będzie tak samo. Można łączyć różne rzeczy. Niezależnie od tego, miłość do koszulki Barcelony i maksymalny wysiłek na placu gry są dla mnie świętymi sprawami. Nadal tak będzie. Nie brakuje mi ochoty do gry i mam nadzieję, że to będzie dobry sezon, z wieloma wygranymi tytułami. Jeśli nam się to uda, ci, którzy teraz tyle piszą, przestaną to robić. 

- Zakończenie kariery? Im więcej sezonów, tym lepiej. Tylko muszę grać na odpowiednio wysokim poziomie i cieszyć się grą. W momencie, kiedy nie będę mógł już grać w Barcelonie, niezależnie od powodu, przestanę grać w piłkę. Na razie za każdym razem, kiedy wychodzę na murawę Camp Nou, spełniam swoje marzenie. Jeśli nogi i głowa będą dawać radę - będę kontynuował moją karierę. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pique potrzebuje bata nad sobą w postaci dobrego trenera z charakterem. Z niego można jeszcze dużo wyciągnąć a jeśli ma na głowie inne rzeczy to dobry kumaty trener wiedziałby jak do niego podchodzić i pogodziłby to wszystko żeby na boisku mieć najlepsza wersję Pique bo o to chodzi.
« Powrót do wszystkich komentarzy