Riqui Puig: Tak jak Xavi i Iniesta muszę czekać na swoją szansę

Julia Cicha

3 grudnia 2019, 22:00

Sport

33 komentarze

Fot. Getty Images

Riqui Puig wziął dziś udział w Gali Gwiazd Katalońskiego Sportu, na której został nagrodzony jako najbardziej przyszłościowy zawodnik. Wyróżnienie wręczył mu Gerard López, dzięki któremu pomocnik zadebiutował w przeszłości w Barcelonie B. Następnie młody gracz wygłosił krótkie przemówienie.

− Skoro tu jestem, to dobry znak. Szacunek i ciepłe uczucia culés są zauważalne. Jeszcze dwie rzeczy są dla mnie ważne: to, że pochodzę stąd, z Matedepery oraz że mam w sobie DNA, które sprawia, że ten klub jest wyjątkowy – powiedział Puig.

Tak jak wcześniej Riqui wyraził również życzenie pozostania w katalońskim klubie: − zawsze jestem o to pytany i mówię jasno. Uważam, że dla wychowanka nagrodą i radością jest debiut oraz gra w pierwszym zespole. Moimi wzorami do naśladowania są Xavi i Iniesta. Oni byli cierpliwi. Muszę czekać na swoją szansę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przyjdzie jego czas ja to czuję. Czułem Messiego i z nim też się nie pomylę.
Ps. Gdy były czasy Ronaldinho byłem na Camp Nou wszyscy robili zdjęcie w Photoshopie z Ronim a ja powiedziałem Messi i wszyscy w kolejce popatrzyli na mnie jak na debila. Za 2 lata to ja byłem górą bo Messi jest wielki a Roni upadł. Ale i tak kocham Ronaldinho.

Bron Boze go sprzedawac. To by byla pomylka ( czytaj: glupota ) stulecia.

Riqui mówi jasno i wyraźnie: "nigdzie się nie ruszam, Valdek odejdzie to szanse się zwiększą", a to, co gada Kluivert ma serdecznie w d.pie,o czym wspomniał w poprzednim wywiadzie. Nie dość,że świetny grajek, to jeszcze chłopak z charakterem.

Nie powinni go zmarnować. Spokojnie mógłby być 5 lub 6 pomocnikiem gdybyśmy mieli poukladnay środek pola. Niestety mamy przepych zawodników i niewiadomo kto ma tak naprawdę jaki status w drużynie.
Sprawa takiego Rakiticia to jakiś nonsens skoro jeszcze w tamtym sezonie był absolutnie kluczowym graczem a z miejsca został głębokiem rezerwowym. To tylko pokazuje że Rakitic zawsze był nieco za słaby i na siłę robiono z niego cracka a w rzeczywistości potrzebny był prawdziwy Crack na jego pozycje od dobrych 3 sezonów. Idealny środek pola na ten moment wyglądałby tak:
Crack którego nie ma a powinien być od 3 sezonów w drużynie Arthur De Jong Busquets Rakitic który z 4 zawodnika do środka pola stałby się 5 po transferze De Jonga plus Alena Puig. W takim układzie Vidala nigdy nie byłoby w drużynie ale nie mielibysmy czego żałować. Vidal to kolejny zawodnik który niewiadomo tak naprawdę jaki ma status.
W takiej układane jak podałem wyżej taki Puig naturalnie mógłby szybko stać się 4 czy 5 zawodnikiem do środka pola gdyby dobrze grał. Teraz niezależnie jak będzie grał konkurenci z racji na swoją renomę będą wyżej chyba że Puig naprawdę zrobiłby wielka różnice i dawał ogromną jakość co w środku pola jest bardzo trudne dla młodego gracza.
Teraz, on nie ma szans na żadne minuty bo tyłu jest chętnych i mało grających że ciężko kogoś odstawić tym bardziej przy Valverde ale, zobaczymy z czasem jak rozwiążą sorawe Puiga i całego środka pola w którym mamy burdel.
Na teraz byłbym za transferem cracka w lato odejściem Rakiticia Vidala wypożyczenie Alenii i Puig do pierwszej drużyn. Rewolucja ryzykowna bo z obecnego środka pola zostałoby tylko 3 zawodników ale dobry crack mógłby dać nam więcej niż 3 Vidal Rakitic Alena razem wzieci a Puig jako 5 zawodnik mógłby walczyć o swoje minuty. Od biedy na zapchajdziure Roberto.


Tu czekanie na swoja szanse zaczyna byc modne. #WaitingForMyChanceVEB

Świetny pomysł.

Xavi w twoim wieku miał już mnóstwo meczy dla Barcy, uciekaj chłopie póki możesz, szkoda twojego talentu