Bernd Schuster: Sposób na zatrzymanie Messiego? Indywidualne krycie, ale tak się już nie gra

Radek Koc

3 grudnia 2019, 21:00

Onda Cero

3 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony i trener piłkarski Bernd Schuster był gościem programu "El Transistor" na antenie stacji Onda Cero. Niemiec odniósł się do ostatniego spotkania z Atlético i zachowania Leo Messiego na placu gry.

- Atlético miało okazje w pierwszej połowie meczu z Barçą i któraś z nich powinna była się zakończyć bramką. Gdyby zespół z Madrytu wyszedł jako pierwszy na prowadzenie, mecz mógłby się skończyć inaczej. A Barcelona ma Messiego, którego wszyscy się boją. Po raz kolejny, a zrobił to już tysiące razy, zdecydował o wyniku meczu jedną akcją.

- Messiego być może udałoby się zatrzymać indywidualnym kryciem, tak jak się robiło w moich czasach. Bo nie ma innego sposobu. Jednak w nowoczesnym futbolu czegoś takiego już się nie stosuje.

- Messi jest bardzo inteligentny na boisku i wie doskonale, jak zaatakować wolną przestrzeń. Jako trener nie mógłbym mu niczego podpowiedzieć. Wie, w jakim kierunku ma się poruszać i kiedy musi dryblować. Wie, z kim może rozegrać akcję. Uważam, że nie da się grać lepiej od niego.

- Na początku zaczynał po lewej stronie, a potem Pep Guardiola wpadł na pomysł ustawienia go na pozycji „fałszywej dziewiątki”, ponieważ zabrakło mu w pewnym momencie Eto’o. Messi na tej pozycji stał się fenomenem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystko się zgadza poza tym, że Guardiola świadomie wystawił Messiego jako fałszywą dziewiątkę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Krążył chyba nawet po sieci filmik z wykładu gdzieś w Ameryce Południowej, na którym tłumaczył powody tej decyzji.
« Powrót do wszystkich komentarzy