Jürgen Klopp: Virgil van Dijk również zasługiwał na Złotą Piłkę

Radek Koc

3 grudnia 2019, 19:30

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Jürgen Klopp odpowiadał na pytania dziennikarzy w czasie konferencji prasowej przed meczem z Evertonem. Niemiecki szkoleniowiec odniósł się do wyników plebiscytu Złotej Piłki. 

- Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ostatni rok, to szczerze mówiąc, nie jestem sobie w stanie przypomnieć lepszego sezonu w wykonaniu jakiegokolwiek obrońcy. Virgil również zasługiwał na Złotą Piłkę. Nawet czytałem gdzieś, że był bardzo blisko pierwszego miejsca. 

- Decyzję podejmują dziennikarze, prawda? A zatem właśnie tak to widzą ludzie. Nie ma z tym żadnego problemu. Ja to widzę trochę inaczej i myślę, że to całkiem normalne. Każdy ma swój punkt widzenia. Gdyby wygrał Virgil, nie byłoby żadnego błędu. Słowa Virgila po zwycięstwie Messiego pokazują, jakim człowiekiem jest Van Dijk. On jest po prostu fantastyczny. 

- Prawdopodobnie powiedziałem to już jakieś 500 tysięcy razy - Leo Messi jest prawdopodobnie najlepszym piłkarzem, jakiego widziałem w moim życiu. Kiedy byłem małym chłopcem, widziałem w akcji Pelégo i Beckenbauera. Potem oglądałem Maradonę, a teraz widzę grę Messiego. Nie wiem, jak grali pozostali piłkarze. Z całą pewnością robili to wyśmienicie. Teraz jednak najlepszym zawodnikiem jest Messi i zasłużenie zdobył tę nagrodę sześć razy. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klasa sama w sobie!
« Powrót do wszystkich komentarzy