Marc-André ter Stegen: Leo Messiemu zostało jeszcze wiele lat gry w piłkę

Julia Cicha

3 grudnia 2019, 09:00

Sport, Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen został wczoraj wybrany drugim najlepszym bramkarzem minionego roku. Niemiec odpowiedział później na pytania dziennikarzy i skomentował słowa Leo Messiego, który wspomniał o zakończeniu kariery.

− Leo zostało jeszcze wiele lat gry, my również tego chcemy. Dopóki ma motywację i chęci, zostanie z nami. Messi poświęcił piłce całe swoje życie. Zasługiwał na Złotą Piłkę bardziej niż ktokolwiek inny.

− Nagroda im. Lwa Jaszyna? Być może kiedyś ją zdobędę, ale dla mnie najważniejsza jest codzienna koncentracja, dawanie z siebie wszystkiego oraz pomaganie drużynie.

− W meczu z Atlético umieliśmy cierpieć i mieliśmy dobre nastawienie. Najważniejsze, że udało nam się wygrać na trudnym stadionie.

Wypowiedzi dla Barça TV udzielił również dyrektor ds. relacji instytucjonalnych FC Barcelony Guillermo Amor.

− Ze względu na jego zasługi wiedzieliśmy, że Złota Piłka musi należeć do Messiego. Zasłużył na nią dzięki profesjonalizmowi i temu, co robi na boisku. Zdobył sześć Złotych Butów i mógłby mieć nawet więcej Złotych Piłek. Byłoby normalne, gdyby miał ich siedem, osiem czy dziewięć. Oprócz Messiego mamy też innych bardzo dobrych zawodników, którzy zostali dziś w Barcelonie, bo nie byli nominowani, ale spokojnie mogliby tu być. Ter Stegen? Chciałbym, by zdobył nagrodę, bo zasługuje na nią jako osoba i piłkarz.

Na gali obecny był też Christo Stoiczkow, który poświęcił kilka słów Leo Messiemu.

− Messi jest bardzo skromny, ludzie bardzo go cenią. Znam go od dziecka, od kiedy trafił do Barcelony. Zawsze udowadniał, że jest wyjątkowy. Powinien mieć kilka Złotych Piłek więcej. Zasługuje na to, Bóg docenia jego pokorę z dziećmi, rodziną oraz jego miłość do Barcelony. Nie ma pieniędzy, którymi można by to opłacić.

− 25 lat temu szedłem po tym samym czerwonym dywanie i z dumną reprezentowałem Barcelonę, mój kraj, kolegów i trenera. To wyjątkowy dzień, w którym ma się gęsią skórkę, bo to efekt wieloletniej pracy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bez wygrania LM ter stegen nie wygra tej nagrody.Kolejny trudna rzecz to reprezentacja i tu LM może mu pomóc.No i reprezentacja powinna coś osiągnąć a trudną grupę mają.Następna rzecz to wygrać z Oblakiem w Hiszpani.Problem jest taki że zazwyczaj Atletico gra defensywnie całą drużyną mało strzelają i mało tracą bramek Barca dużo strzela ale i dużo traci.W tym sezonie będzie to trudne.Musi forma zespołu pójść wyżej.Ciężki temat.

dyrektor ds. relacji instytucjonalnych XDD

Wiadomo jaka był różnica punktowa między Alissonem a Ter Stegenem?

Jako kibica Barcelony oczywiście rozpiera mnie wielka duma z powodu Złotej Piłki dla Messiego, ale jednocześnie często w takich momentach czuję ukłucie żalu - Leo zainkasował swoją szóstą Złotą Piłkę w ciągu 11 lat, a w tym czasie z nim w składzie zdobyliśmy "tylko" 3 Ligi Mistrzów. Rzecz jasna trzeba doceniać i szanować te 3 puchary, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że stratosferyczny potencjał Argentyńczyka nie został wykorzystany jak należy, zwłaszcza w ostatnich latach. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że jeszcze podniesie z Barcą najbardziej prestiżowy puchar w Europie :)

A wczoraj to w ogóle Oblak był na tej gali ? W LL idą z Markiem łeb w łeb przecież.