Leo Messi: Teraz cieszę się Złotą Piłką dużo bardziej, bo zbliża się moment zakończenia przeze mnie kariery

Julia Cicha

2 grudnia 2019, 22:44

Marca, Mundo Deportivo

53 komentarze

Fot. Getty Images

Leo Messi zdobył dziś swoją szóstą Złotą Piłkę, wyprzedzając w plebiscycie France Football Virgila van Dijka, Cristiano Ronaldo i Sadio Mane. Po otrzymaniu nagrody z rąk Luki Modricia Argentyńczyk wygłosił krótkie przemówienie.

− Dobry wieczór. Przede wszystkich chiałbym podziękować dziennikarzom, którzy na mnie głosowali i sprawili, że zasłużyłem na tę nagrodę. Dziękuję też kolegom z klubu i z reprezentacji, dzięki nim ten rok był świetny niezależnie od zwycięstw lub porażek. Dziękuję, wy też jesteście częścią tego sukcesu.

− Pamiętam moją pierwszą Złotą Piłkę, przyleciałem do Paryża, mając 22 lata, z trójką rodzeństwa. To było coś niesamowitego, teraz, 10 lat później, jestem w innym momencie, bardzo wyjątkowym z osobistego punktu widzenia. Są ze mną żona, synowie oraz brat i bratanek. Tak jak powiedziała moja żona w wyświetlonym filmie, przez cały ten czas nigdy nie przestałem marzyć, chcieć się rozwijać każdego dnia i przede wszystkim cieszyć się piłką nożną.

− Dzięki Bogu mogę robić to, co kocham, od kiedy miałem rok lub dwa. Bóg zdecyduje, czy zostanie mi jeszcze parę lat, by dalej cieszyć się grą. Zdaję sobie sprawę ze swojego wieku, takie momenty cieszą o wiele bardziej, ponieważ zbliża się moment zakończenia przeze mnie kariery, to trudne. Powtarzam, choć może zostało mi jeszcze wiele lat, teraz wydaje się, że czas płynie niezwykle szybko. Chcę dalej cieszyć się grą, rodziną, rywalami oraz życiem, które mam.

− Nigdy nie osiadam na laurach, staram się być coraz lepszy. Nagrody indywidualne są piękne, ale i drugorzędne, najważniejsze są cele grupowe. Co roku staram się walczyć o wszystkie trofea, czasem się udaje, a czasem nie.

− Jestem dumny z bycia częścią klubu, który tak kocham, z bycia w jednym z najlepszych zespołów na świecie i tworzenia z nim historii. Nagrody takie jak Złota Piłka sprawiają, że klub staje się jeszcze większy.

− Dziś będziemy świętować z rodziną, a potem pomyślimy o tym, co przed nami. Jutro zobaczę, co osiągnąłem, dziś wszystko dzieje się tak szybko, że nie mam na to czasu. To nagroda za pracę, daje mi siłę, by dalej trwać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda mi Ter Stegena , bo Alisson wygrał LM okej , ale dzięki dobrze grającemu całemu zespołowi i mało traci dzięki dobrej pracy Liverpoolu w defensywie , a Ter Stegen wiele spotkań wybronił Barcelonie . Zdecydowanie nie do końca sprawiedliwie , powinien być za Mahreza w 10 minimum

@ViScAAA Alisson wygrał nie tylko LM, ale też Copa America. W obu turniejach wielokrotnie ratował swoją drużynę niesamowitymi paradami. Mimo tak wspaniałej gry Ter Stegena, to jednak Brazylijczyk bardziej zasłużył na tę nagrodę.

@Pawlak1992 okej , ale ile Ter Stegen razy ratował Barcelonę nieziemskimi paradami . Mógł wygrać Alisson , ale nie tak dalekie miejsce Ter Stegena

@ViScAAA Przecież Ter Stegen był drugi, więc jakie dalekie miejsce?
« Powrót do wszystkich komentarzy