AS: Barcelona wyklucza sprowadzenie skrzydłowego w miejsce kontuzjowanego Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

2 grudnia 2019, 15:00

AS

20 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak podaje dziennik AS, Barcelona nie rozważa sprowadzenia w styczniu kolejnego skrzydłowego
  • Katalończycy nie szukają piłkarza, który mógłby zastąpić kontuzjowanego Ousmane'a Dembélé
  • Podstawowych zawodników mają wesprzeć Ansu Fati i Carles Pérez

Dembélé będzie poza grą przez około dwa i pół miesiąca, a powrót do pełnej sprawności i rytmu z pewnością będzie kosztował go kolejne tygodnie. Ponadto Ernesto Valverde nie będzie mógł rzucać Francuza na głęboką wodę po takim urazie, znając problemy zdrowotne 22-latka. Według ASa Barcelona nie zamierza jednak szukać uzupełnienia składu w zimowym okienku transferowym. Jedynymi zmiennikami napastników będą więc Carles Pérez i Ansu Fati.

Dyrekcja sportowa miała kilka powodów, by podjąć taką decyzję. Po pierwsze, sprowadzenie w styczniu piłkarza, który mógłby robić różnicę w ataku Blaugrany jest niemal niemożliwe. Przypadek Kevina-Prince’a Boatenga pokazał Éricowi Abidalowi i Ramonowi Planesowi, że tego typu łatanie kadry nie jest dobrym pomysłem. Od tego czasu dyrekcja sportowa stała na stanowisku, żeby kupować zawodników na odpowiednim poziomie lub też stawiać na wychowanków. Dlatego pojawienie się w tym sezonie Péreza i Fatiego nie jest dziełem przypadku.

Zdaniem ASa Barcelona uważa również, że brak sprowadzenia nowego skrzydłowego może wzmocnić psychicznie Dembélé, który jest zdruzgotany po kolejnym urazie. Klub uważa, że Francuz poprawił się w pewnych nawykach, a ostatnia kontuzja ma wiele wspólnego z pechem. Barça chce dać Dembélé czas na powrót do zdrowia i zapewnić mu spokój podczas rehabilitacji. Ewentualny ruch transferowy dałby 22-latkowi wyraźną wskazówkę, że klub nie do końca wierzy w jego postępy w leczeniu.

Jak podaje madrycki dziennik, Barcelona liczy na swoich wychowanków. Carles Pérez i Ansu Fati stracili na znaczeniu w ostatnich meczach, ale Ernesto Valverde uważa, że obaj będą w stanie pomóc drużynie w określonych momentach. Jeśli Leo Messi, Antoine Griezmann lub Luis Suárez będą mieli jakieś problemy, młodzi piłkarze będą musieli wesprzeć zespół. AS uważa, że Barça może zmienić zdanie co do sprowadzenia nowego zawodnika tylko wtedy, gdy któryś z podstawowych graczy dozna kontuzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z Dembele w Barcie już nic nie będzie. Może gdzie indziej się odnajdzie
« Powrót do wszystkich komentarzy