AS: Barcelona obserwuje wychowanka PSG nazywanego "nowym Verrattim"

Julia Cicha

2 grudnia 2019, 17:00

AS

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Minionego lata PSG było zmuszone sprzedać wielu wychowanków w celu podreperowania finansów, co otworzyło drogę do klubu młodszym zawodnikom z cantery, którzy chcą powalczyć o swoje miejsce w zespole. Talentów nie brakuje, a jednym z nich jest Edouard Michut.

16-latek występuje już w reprezentacji Francji do lat 17, a 19 listopada trenował nawet z pierwszą drużyną PSG podczas przerwy reprezentacyjnej. W miniony weekend piłkarz odegrał kluczową rolę w wygranej swojego zespołu nad Valenciennes (3:2). Francuskie media piszą, że „Michut był wszędzie”, a jego dobry występ nie umknął skautom Barcelony. Jeden z nich oglądał spotkanie na żywo.

Barcelona śledzi zawodnika, który bywa porównywany z Marco Verrattim, od października. Nie jest jedyna, bowiem graczem interesują się też Valencia i Manchester City. Wg L’Equipe Barça miała już jednak skontaktować się z jego przedstawicielami. PSG nie spieszy się i chce, by Michut przeszedł wszystkie etapy, zanim trafi do pierwszego zespołu. Klub liczy zarówno na niego, jak i na jego 13-letniego brata Etienne’a. PSG wierzy, że obaj mają poukładane w głowie i skupią się na razie na nauce. Starszy z braci ma umowę do 2021 roku i dopiero wtedy otrzyma profesjonalny kontrakt. Jego trener podkreśla, że Michut ma umiejętności, ale dodaje, że nie jest on jeszcze gotowy na przeskok: - to dobry zawodnik, jest inteligentny, ale trzeba dać mu czas, by rozkwitł. To typ chłopaka, który późno dojrzewa, nie jest jeszcze fizycznie w pełni rozwinięty. Za 2-3 lata będzie gotowy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

My mamy swoich "nowych Messich" :)

@RobsonPL Ważne, że Real ma swoich nowych Neymarów ^^
« Powrót do wszystkich komentarzy