Onda Cero: Real Madryt zamierza przedsięwziąć specjalne środki bezpieczeństwa w związku z El Clásico

Dariusz Maruszczak

2 grudnia 2019, 16:00

Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Najbliższe El Clásico, które odbędzie się już 18 grudnia, będzie miało wymagało zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa, większych niż zwykle przy okazji meczów między Barceloną i Realem. Pojedynek został przełożony z 26 października ze względu na niestabilną sytuację w Katalonii i choć minęło od tego czasu kilka tygodni, obawy w tym zakresie nie zniknęły.

Jak poinformowano w programie „El Transistor” rozgłośni Onda Cero, w najbliższych dniach rozpoczną się spotkania w celu omówienia kwestii bezpieczeństwa podczas El Clásico. Pracownicy ochrony Realu Madryt mają z tego powodu udać się do Barcelony. Współpraca policyjnych oddziałów Mossos z ochroną ma być całkowita.

Los Blancos poważnie obawiają się o bezpieczeństwo podczas El Clásico i zamierzają przedsięwziąć specjalne środki, aby zminimalizować ryzyko. Onda Cero donosi, że Real planuje udać się do Barcelony dopiero w dniu meczu, który obędzie się o 20:00. Madrycki klub nie chce spędzać nocy w stolicy Katalonii. Największy niepokój pracowników ochrony Realu budzi droga drużyny z hotelu na Camp Nou, choć ośrodek, w którym mają być zakwaterowani piłkarze Królewskich, nie jest daleko od stadionu. Los Blancos chcą jednak zminimalizować możliwe problemy na trasie przejazdu na obiekt Blaugrany.

Niepokój Realu może budzić również to, że Tsunami Demokratyczne, które organizuje protesty w Katalonii, opublikowało ostatnio w mediach społecznościowych komunikat wzywający obywateli do przyjazdu 18 grudnia do Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja i cała masa ludzi ma poważne wątpliwości czy miejsce takich ludzi jak Sergio Ramos czy sędzia Matheu Lahoz jest w profesjonalnej piłce czy może w ośrodku dla obłąkanych ale tym się jakoś nikt nie przejmuje
« Powrót do wszystkich komentarzy