Diego Simeone: Suárez i Messi mają dobrze wyćwiczoną akcję, która zakończyła się pięknym golem Leo

Radek Koc

2 grudnia 2019, 09:35

AS

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Diego Simeone skomentował występ swojej drużyny w Movistar LaLiga i na konferencji prasowej. Trener Atlético przyznał, że jego piłkarze nie mogli zrobić zbyt wiele przy akcji bramkowej Barcelony. 

Analiza meczu: Jestem spokojny, ponieważ mój zespół dał z siebie wszystko i zastosował się do tego, o co proszę. Mieliśmy swoje okazje w pierwszej połowie i trzymaliśmy pod kontrolą ataki Barçy. W drugiej połowie mecz układał się coraz bardziej pod dyktando rywala. Messi i Suárez nie przebaczają. Mogliśmy jeszcze wyrównać w samej końcówce. Generalnie jestem zadowolony z pracy moich graczy. Musimy się wysilić jeszcze bardziej, ponieważ wyniki nie są najlepsze. Kibice muszą zachować spokój i cierpliwość. Ten sezon jest dla nas przejściowy.

Gol Messiego: To prawdziwe golazo. Kiedy mecz traci swój porządek taktyczny, Messi wykorzystuje przestrzenie pozostawione przez przeciwnika. Kiedy ma trochę wolnego miejsca, Messi decyduje o wyniku meczu. 

Wykluczenie Piqué: Nie mam zamiaru zatrzymywać się nad ewentualnymi rzutami karnymi czy szukaniem innych wymówek. Musimy pracować, aby zwiększyć naszą pewność siebie. Musimy też zacząć zdobywać bramki, potrzebujemy tego. 

Sytuacja w lidze: Sezon jest długi i musimy się starać trzymać blisko tych, którzy są liderami w klasyfikacji. Zawsze tak było. Nie martwią mnie za bardzo Barcelona i Real Madryt. Bardziej martwi mnie Sevilla, która odskoczyła nam już na pięć punktów. 

Griezmann: Nie mogę oceniać tego, co mówią inni ludzie na ten temat. 

Reakcja na gola Messiego: Nie czuję bezsilności. Kiedy widzisz takiego gola, pozostaje jedynie bić brawo. Kiedy Barça zaczęła swój kontratak, można było wyczuć wielkie niebezpieczeństwo. Suárez i Messi mają dobrze wyćwiczone to zagranie. Messi wykończył je piękną bramką. Skupiam się na pracy mojej drużyny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Raczej wykluczenie Vittolo!

@pero1983 Pique śmiało mógł dostać drugą żółtą kartkę za ten wślizg, zawodnika niby nie dotknął, ale skoro Lahoz faul odgwizdał to nawet powinien dać żółtą i całej sytuacji z Vitolo by nie było.

@pero1983 Vitolo to straszny gnój.

@Yoshi94 można się spierać, czy sprawcą upadku Moraty nie był Messi, który go trzymał za ramię.
Może, gdyby Morata 5 razy wcześniej nie padał przy dmuchnięciu, to sędzia poważniej przyjrzałby się czy ktoś tam na żółtą nie zasłużył, ale tu wyglądało że Morata uciekł Messiemu, więc chciał chciał zignorować faul i gonić za piłką, ale wślizg Pique, mimo że bez kontaktu, spowodował utratę tempa biegu, więc postanowił się przewrócić, żeby odnieść korzyść w postaci rzutu wolnego. Gdyby to było płynne, gdyby postawił jeszcze krok, dotykając Pique, żółta byłaby niewątpliwa.

@AxelF raczej nie ma co się spierać, w sumie sam napisałeś kto był sprawcą przewinienia. Messiemu uciekł a upadek (pośrednio) spowodował Pique wykonując wślizg. Ale mi chodziło o to, że skoro Pique nie wyleciał to dobrze dla widowiska, że Vitolo też nie dostał drugiej żółtej, chodź moim zdaniem w obu przypadkach powinny być kartki.
Lahoz w końcu zachował się jak powinien sędzia i nie wyszedł na pierwszy plan, dobrze też że dał tyle tych kartek, bo bez tego gra mogłaby być ostrzejsza, a wtedy mogłoby to się skończyć bardzo źle dla któregoś z piłkarzy, warunki na boisku były jakie były.
« Powrót do wszystkich komentarzy