Mundo Deportivo: Marco Reus nie zgodził się na transfer do Barcelony

Ela Rudnicka

26 listopada 2019, 22:00

Mundo Deportivo

23 komentarze

Fot. Getty Images

W sezonie 2015/16 Barcelona planowała pozyskanie napastnika, który uzupełniłby wymarzoną linię ataku składającą się z Leo Messiego, Luisa Suáreza i Neymara. Wcześniej w lecie z klubu odszedł Pedro Rodríguez, sfrustrowany brakiem minut na boisku.

Barcelonie zależało na pozyskaniu wszechstronnego gracza, który, tak jak Pedro, mógłby grać na skrzydłach i w środku. W kadrze byli co prawda Munir i Sandro, ale żaden z nich nie miał wystarczającego doświadczenia. Jak podaje Mundo Deportivo, pierwszym celem miał być zawodnik Borussii Dortmund Marco Reus. Niemiec podobał się członkom dyrekcji sportowej Barcelony ze względu na swoją klasę, szybkość i właśnie wszechstronność, które miały pozwolić mu szybko przystosować się do stylu gry katalońskiej drużyny.

Robert Fernández skontaktował się z agentem piłkarza i jego ojcem, a następnie umówił z nimi na spotkanie w Düsseldorfie. Ówczesnemu dyrektorowi sportowemu Barcelony towarzyszył Urbano Ortega, jego prawa ręka i bliski przyjaciel. Ponadto w spotkaniu wziął udział sam Reus. Fernández i Ortega zaproponowali piłkarzowi przejście do Barcelony. Niemiec jasno powiedział jednak, że zgodzi się na transfer jedynie, jeśli będzie miał miejsce w pierwszym składzie, tak jak miało to miejsce w Borussii Dortmund. Brak gry spowodowałby frustrację zawodnika oraz zdecydowanie zmniejszył jego szansę na grę w reprezentacji Niemiec.

Barcelona nie była jednak w stanie zapewnić Reusowi miejsca w pierwszej jedenastce. Ostatecznie dyrekcji sportowej udało się wtedy pozyskać Paco Alcácera, który z klubu odszedł po dwóch latach, sfrustrowany ciągłym byciem rezerwowym.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że tak wyszło bo dobry ale szklany zawodnik :)

@hubik27 wtedy nie kupowalibyśmy Dembele

@jackdaniels i tylko z tego powodu żałuję że Reusa nie kupiliśmy, nie wydali bysmy 120 mln w błoto za De....

@jackdaniels @johny11 Ja nie wiem o czym piszecie :D przecież w tym czasie ktoś wiedział ze Neymar odejdzie? A po drugie jak by Reus przyszedł w 2015 to w 2017 jak by więcej był kontuzjowany niż grał to Bartek by Dembele nie sprowadzil? Proszę was :D
« Powrót do wszystkich komentarzy