Trzej zawodnicy Barcelony B mają szansę na powołanie na mecz z Leganés

Julia Cicha

21 listopada 2019, 13:30

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

  • FC Barcelona odbyła dziś trening w pełnym składzie, a wszyscy gracze wrócili już ze zgrupowań reprezentacji
  • Razem z pierwszym zespołem ćwiczyło również kilku piłkarzy Barçy B
  • Szansę na powołanie na mecz z Leganés mają Dani Morer, Oscar Mingueza i Sergio Akieme

Dziś do Barcelony wrócili ostatni zawodnicy, którzy przebywali na zgrupowaniach reprezentacji. Marc-André ter Stegen, Frenkie de Jong, Arthur i Ansu Fati trenowali z kolegami, przygotowując się do sobotniego meczu z Leganés.

Na dzisiejszych zajęciach byli obecni również Iñaki Peña, Morer, Mingueza, Akieme i Carles Pérez z Barçy B. Sport sugeruje, że Morer, Mingueza i Akieme mają szansę na powołanie na spotkanie z Leganés z powodu braków kadrowych w linii obrony Barçy. Sergi Roberto musi pauzować za kartki, Jordi Alba i Semedo są kontuzjowani, a o Umtitiego trzeba wyjątkowo dbać, by był on w stanie zastąpić Gerarda Piqué w starciu z Borussią Dortmund.

Trójka wymienionych graczy rezerw pojawiła się również na wczorajszym treningu, a Dani Morer ćwiczył z pierwszą drużyną jeszcze we wtorek. To gracz, który w minionym sezonie przeżywał trudne chwile, ponieważ Moussa Wagué niemal nie dawał mu szans na grę, okupując prawą obronę. Morer jest jednak szybki, pewny w defensywie i dokładny w linii pomocy, kiedy jest do niej wysyłany. To właśnie on ma największe szanse na powołanie na sobotni pojedynek.

Z kolei Oscar Mingueza, który był jednym z kluczowych zawodników zespołu, który zdobył UEFA Youth League w 2018 roku, gra teraz nieco więcej i w znalazł się w hierarchii przed Chumim. Kontuzja Jorge Cuenki sprawiła, że znalazło się dla niego nawet miejsce w pierwszym składzie. Mingueza bywa porównywany z Piqué ze względu na jego warunki fizyczne oraz elegancję w wyprowadzaniu piłki i dobre ustawianie się.

Sergio Akieme przeszedł do Barçy latem po odejściu Juana Mirandy na wypożyczenie do Schalke. Zawodnik o korzeniach w Gwinei Równikowej od początku wywalczył sobie miejsce na lewej obronie drużyny rezerw i od trzeciej kolejki zagrał w każdym meczu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz z Leganes wydaje się być dobrą okazją na jakieś eksperymenty.