AS: Ponownie spotkanie Cuellara z Suárezem po polemice z minionego sezonu

Julia Cicha

21 listopada 2019, 19:30

AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Leo Messi, Antoine Griezmann i Luis Suárez wrócili do treningów z Barceloną i wszystko wskazuje na to, że będą do dyspozycji trenera na mecz z Leganés. Ostatni z wymienionych będzie miał okazję ponownego zmierzenia się z Ivanem ‘Pichu’ Cuellarem.

To właśnie temu bramkarzowi Urugwajczyk strzelił bramkę dziesięć miesięcy temu. Suárez faulował jednak rywala, czego nie wychwycił sędzia De Burgos Bengoetxea ani arbiter odpowiedzialny za VAR Iglesias Villanueva. Leganés złożyło później oficjalną skargę do RFEF, a w Madrycie zapanowało oburzenie. AS uważa, że w tej sytuacji nie było pola do interpretacji, a napastnik zdecydowanie faulował bramkarza. Powtórki pokazują, że zawodnik rzeczywiście kopnął przeciwnika w rękę, przez co golkiper nie mógł złapać piłki.

Madrycki dziennik podkreśla, że mowa o golu na 2:1 dla Barcelony, która ostatecznie wygrała 3:1. – Czasem musisz doznać kontuzji, żeby odgwizdano faul – napisał po spotkaniu Cuellar w mediach społecznościowych. AS wspomina także o oburzeniu zachowaniem Valverde, który na konferencji prasowej powiedział wtedy: − Suárez nie dotknął bramkarza. To prawda, że golkiper był przez chwilę opatrywany, to dobre dla tych, którzy mówią o faulu, ale do niczego tam nie doszło.

Kamery uchwyciły też, jak Suárez zaczepiał później Cuellara, pytając, czy „zrobił sobie kuku”. To nie pierwsze starcie tych dwóch zawodników. W sezonie 2016/17, gdy bramkarz grał jeszcze w Sportingu, Suárez starł się z nim, a on przesadził z reakcją i sprawił, że Urugwajczyk otrzymał żółtą kartkę. Później gracz Barçy strzelił gola i świętował, patrząc na Cuellara. Ich pojedynek w najbliższą sobotę zapowiada się więc emocjonująco.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pismaki nie mają z czego sensacji robić xd

Oby Suarez 2 brameczki cyk.