Rywalizacja Leo Messiego z Luisem Suárezem nierozstrzygnięta; Argentyna remisuje z Urugwajem

18 listopada 2019, 22:26

15 komentarzy

W meczu towarzyskim Argentyny z Urugwajem rozgrywanym w Tel Awiwie naprzeciwko siebie stanęli Leo Messi i Luis Suárez. Wynik rywalizacji ich drużyn pozostał nierozstrzygnięty, podobnie jak starcie indywidualne gwiazdorów Barcelony.

W pierwszej połowie brakowało okazji bramkowych, zwłaszcza w początkowych fragmentach meczu. W 20. minucie lewym skrzydłem przedarł się Matias Vina i zagrał do Luisa Suáreza. Napastnik Barcelony oddał strzał, ale został zablokowany przez Nicolasa Tagliafico. W 34. minucie Urugwajczycy objęli prowadzenie. Lucas Torreira podał za linię obrony do Suáreza, a 32-latek odegrał piłkę do Edinsona Cavaniego, któremu nie pozostało nic innego niż wpakowanie jej do siatki. Dla piłkarza PSG było to pięćdziesiąte trafienie w narodowych barwach. Błąd w tej sytuacji popełnił Renzo Saravia, który złamał linię spalonego przy zagraniu Torreiry. W 39. minucie przed dobrą szansą stanął Paulo Dybala po dobrej akcji Marcosa Acuni. Napastnik Juventusu za pierwszym razem nie trafił jednak dobrze w piłkę, która następnie odbiła mu się od ręki. Po drugiej próbie strzału futbolówka wylądowała już w siatce, ale równocześnie rozległ się gwiazdek sędziego z powodu zagrania ręką. Przed przerwą z rzutu wolnego uderzył jeszcze Leo Messi, jednak Martín Campana był dobrze ustawiony. Po pierwszej połowie Urugwaj prowadził 1:0.

Po przerwie Messi znów oddał strzał z rzutu wolnego, ale znów obronił go Campana, choć z większymi problemami. Gwiazdorowi Barcelony w końcu jednak wyszło perfekcyjne zagranie z rzutu wolnego. Tym razem Messi w 63. minucie dośrodkował w punkt do Sergio Agüero, który wygrał walkę o piłkę z Viną i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po chwili kapitan Argentyny mógł sam wpisać się na listę strzelców, ale futbolówka odbita od jednego z obrońców nieznacznie minęła słupek. Kolejny stały fragment gry przyniósł bramkę dla Urugwaju. Luis Suárez był faulowany przed polem karnym i sam zdecydował się wykonać rzut wolny. Uderzył mocno i precyzyjnie, a reakcja Estebana Andrady była spóźniona. Nie minęło dużo czasu, a Argentyna mogła wyrównać, lecz piłka po strzale Agüero poszybowała wysoko ponad bramkę. Z kolei po uderzeniu z dystansu Dybali futbolówka nieznacznie minęła słupek.

Argentyna do końca meczu próbowała odrobić straty i udało się to w 92. minucie. Martín Caceres zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny z dużym spokojem wykorzystał Leo Messi, dla którego był to siedemdziesiąty gol w reprezentacji. Wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Albicelestes zremisowali z Urugwajem 2:2. Również rywalizacja dwóch gwiazdorów Barcelony zakończyła się na remis - obaj strzelili po golu i zaliczyli po asyście przy bramkach kolegów.

Argentyna - Urugwaj 2:2
0:1 E. Cavani 34’
1:1 S. Agüero 63’
1:2 L. Suárez 68’
2:2 L. Messi 90+2'

Skład Argentyny: Esteban Andrada - Renzo Saravia, German Pezzella, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico - Leandro Paredes (79’ Nicolas González), Rodrigo De Paul (88’ Guido Rodríguez), Marcos Acuna (67’ Nicolas Dominguez) - Paulo Dybala (76' Lautaro Martínez), Leo Messi, Sergio Agüero.

Skład Urugwaju: Martín Campana - Martín Caceres, Diego Godín, Sebastian Coates (17’ Giovanni González), Matias Vina - Marias Vecino, Lucas Torreira, Federico Valverde (75’ Rodrigo Bentancur), Brian Lozano (88’ Brian Rodríguez) - Edinson Cavani (57’ Diego Laxalt), Luis Suárez.

Powiem szczerze, że gry Albicelestes nie da się oglądać, grają na stojąco, piłka po przyjęciu jest spowalniana, brak pomysłu gry do przodu i płynności w grze poszczególnych formacji. Urugwaj nawet w obronie grał z pierwszej piłki, ładnie naciskali obrońców Argentyny, Cavani robił świetną robotę. Dopóki Messi nie zakończy kariery, to nie będzie pressingu w ataku na obrońcach przeciwnika.

Najważniejszy wynik tego meczu jest taki, że żaden z nich nie odniósł kontuzji.

Ile Suarez ma bramek w reprezentacji?

Jak zagrała Argentyna jako drużyna? Ktoś coś?

Suarez wygrał. Strzelił gola i asystował. Messi strzelił z karnego i to tak naprawdę nie wiem za co był ten karny. Tak samo jak w meczu z Brazylią. Brawo Luis :)

Bez zawodnika Barçy nic się w tym meczu nie stało. XD

Bardzo fajny meczyk...
Kumple czy jak kto woli przyjaciele z boiska strzelili po jednym golu a i trochę dobrej piłki też pokazali.
Oby w sobotę z Leganes nie zatracili skuteczności.