Frenkie de Jong: Postaramy się zdobyć mistrzostwo Europy

Radek Koc

17 listopada 2019, 21:10

voetbalprimeur.nl

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Holandia zremisowała wczoraj z Irlandią Północną i wywalczyła awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Frenkie de Jong rozegrał pełny mecz, a po końcowym gwizdku udzielił wywiadu dla holenderskich mediów.

- Wszyscy są szczęśliwi, jedziemy na mistrzostwa Europy. Taki był nasz cel. Bezbramkowy remis z Irlandią Północną? Myślę, że nie powinniśmy być zbyt krytyczni, chociaż powinniśmy byli tu wygrać. To nie był łatwy mecz, choć tak naprawdę rywal nie sprawił nam większych problemów. Każdy z nas chciał odnieść zwycięstwo, ze mną na czele. 

- Niemcy na pierwszym miejscu w naszej grupie? Niezależnie od tego, czy trafimy do pierwszego, czy drugiego koszyka w losowaniu, będziemy musieli wygrać ze wszystkimi, aby zdobyć trofeum. 

- Każda ekipa pojedzie po tytuł mistrza Europy. W przeciwnym razie można w ogóle nie jechać na taki turniej. Holandia nie jest faworytem, ale mamy naprawdę dobrą drużynę. Wszystko jest możliwe. Pojedziemy po zwycięstwo i postaramy się stworzyć coś pięknego.

De Jong odniósł się w nieco bardziej żartobliwym tonie do ewentualnego świętowania wywalczonego awansu: - Nie wiem, czy zaplanowano jakąś imprezę. Koeman lubi się zabawić? On stara się nas przed tym chronić, ale również słyszałem różne historie na jego temat (śmiech). Lepiej będzie, jeśli nie powiem nic więcej, bo potem mnie nie wystawi do gry. A tego bym nie chciał. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadziejem rze Messi pokszyrzuje mu plany!!1

Zróbcie to żeby Koeman został ;)

Będę za Holandię trzymał najbardziej kciuki. Reszta oprócz Polski mnie nie interesuje. Holandia na luzie może wygrać.

Przepraszam, że nie na temat ale mam pytanie:
Macie może link do strojów Barcelony od roku 1999?
Tzn wszystkie 3 komplety strojów?
Byłbym bardzo wdzięczny i zobowiązany :)

Będzie ciężko, bo Polska prowadzona przez Jerzego Brzęczka jest głównym faworytem mistrzostw.

Holandia to będzie dla mnie taki czarny koń tych mistrzostw . Widać , że się odbudowali po tym złym okresie patrząc na ich środek obrony to najlepszy możliwy zestaw obrońców na ten moment . Wiadomo że będą faworyci jak np Belgia ale tej Holandii pod żadnym pozorem nie można skreślać , oni mocno namieszają na tym turnieju coś czuje :D

De Jong to jest ziomal

Zawaliliscie mi kupon wczoraj xd

To już raczej było wiadomo, że postarają się zdobyć mistrzostwo Europy XD