Francja pokonuje Albanię, gol i asysta Griezmanna

17 listopada 2019, 22:39

11 komentarzy

Reprezentacja Francji pokonała w Tiranie Albanię 2:0 w meczu ostatniej, dziesiątej kolejki grupy H eliminacji EURO 2020. Po długiej przerwie gola dla Les Blues strzelił Antoine Griezmann.

W podstawowym składzie reprezentacji Francji na wyjazdowe spotkanie z Albanią znalazło się dwóch piłkarzy FC Barcelony - obok Varane'a i Kimpembe w obronie wystąpił Clement Lenglet, natomiast przed dwójką wysuniętych napastników Ben Yedder-Giroud zagrał Antoine Griezmann.

Francuzi objęli prowadzenie już w 9. minucie. Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam piłkę do siatki skierował Tolisso. Nieco ponad 20 minut później Francuzi podwyższyli prowadzenie. Z lewej strony znakomicie dograł Dubois, a Griezmann prawą nogą skierował piłkę do siatki. To pierwsza bramka byłego napastnika Atlético dla reprezentacji Francji od marcowego starcia z Islandią. Łącznie Griezmann nie był w stanie zdobyć gola dla Trójkolorowych przez 707 minut. Dziś jednak do asysty na samym początku meczu dołożył bramkę i stał się jednym z bohaterów reprezentacji Francji w spotkaniu z Albanią.

W drugiej części meczu Antoine Griezmann mógł zaliczyć kolejną asystę. W 73. minucie napastnik FC Barcelony podawał do Oliviera Giroud, jednak ten trafił tylko w poprzeczkę. Ostatecznie wynik z pierwszej połowy już się nie zmienił. Zarówno Antoine Griezmann, jak i Clement Lenglet rozegrali pełne 90 minut. Obrońca Barçy w 26. minucie otrzymał żółtą kartkę.

W grupie H eliminacji EURO 2020 Francja (25 punktów) wyprzedziła Turcję (23) i Islandię (19). Albania zajęła czwarte miejsce (13), piąta była Andora (4), a szósta - Mołdawia (3). Awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy wywalczyły Francja i Turcja.