Éric Abidal: Mamy lepszą kadrę niż w poprzednim sezonie i odpowiednią mentalność

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 21:30

Mundo Deportivo, Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo i Sport zapowiedziały wywiady z Erikiem Abidalem, które mają ukazać się w jutrzejszych wydaniach obu dzienników. Dziś opublikowano niektóre wypowiedzi obecnego dyrektora sportowego FC Barcelony, które prezentujemy poniżej.

- Mamy lepszą kadrę niż w poprzednim sezonie. Kiedy dodaje się nowych zawodników, dodaje się nie tylko talent, ale również osobowość. 

- Jeśli szatnia jest zjednoczona, wiele już jest wygrane. Wszyscy piłkarze, jakich sprowadziliśmy, oraz zawodnicy, którzy awansowali z drużyn młodzieżowych, mają osobowość i pomogą nam zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Messi jest dla nas kluczowym piłkarzem. W umowie ma zapisaną możliwość odejścia z klubu, ale wie, że prezydent rozmawia z jego reprezentantami, aby zamknąć sprawę raz na zawsze. Już toczą się rozmowy, ale nie wiem, czy szybko będziemy mieli jakieś informacje w tej sprawie.

- Oby Messi pozostał tu na wiele lat. Myślę, że właśnie tak się stanie. To będzie decyzja Leo. Dla nas jako klubu najlepiej by było, gdybyśmy zamknęli to jak najszybciej. Sam Messi mówi, że Barça jest ponad wszystkim. On jest najlepszy.

- Rozmawiamy także z przedstawicielami Ansu Fatiego. To młody piłkarz, którego musimy chronić. Musimy porozmawiać z jego rodziną i reprezentantem. Teraz musi pracować, trenować i zbierać kolejne minuty.

- Jesteśmy Barçą i tu trzeba wygrywać wszystko. Wymagania są jasne, takie same w każdym sezonie.

- W sporcie to mentalność robi różnicę. Jeśli zespół ma odpowiednią mentalność do tego, aby osiągnąć jakiś cel, to go osiągnie. Ja uważam, że Barcelona ma tę mentalność. Jestem o tym przekonany na 200%.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z tym pierwszym bym się zgodził ale z tą mentalnością to już nie bardzo.

Jakoś tego nie widać.

Z tą mentalnością to popłynął xD

Kadra potrzebuje nowego trenera i trzeba zrobić jeszcze "Porządek" w kadrze, pozbyć się definitywnie niepotrzebnych graczy takich jak np. Rakitić, Rafinha itp...

Jeśli Barca definitywnie nie sprowadzi Neymara (a to coraz bardziej wątpliwe) to Messi nie przedłuży umowy. Co prawda w swoich wywiadach nigdy nie powiedział tego wprost, ale chce grać w Barcie i wygrywać trofea w najlepszym zespole. Dyrektorzy sportowi mogą sobie gadać co chcą, ale to niczego nie zmieni. Jeśli nie ma „chemii” między graczami takimi jak Maessi i Griezmann to nic z tego nie będzie. Wystarczy wrócić pamięcią jak grał z Neymarem. Jeśli to nie wróci to Messi będzie grał z Suarezem, Fatim i Alba. Można się z tym nie zgadzać, ale to widać gołym okiem.

lepsza kadra odpowiednia mentalnośc , tylko trener i zarząd do wymiany

mentalnosc to byla za pepa, niech sobie Abidal wroci pamiecia do tamtych czasow to bedzie wiedzial co to znaczy

zapomnieł kur... dodać: "wierzymy w Waldka"

To co się dzieje z tym klubem od ładnych paru lat jest po prostu przerażajace. No i to towarzystwo wzajemnej adoracji zarząd - piłkarze (z kilkoma wyjątkami ) , dla którego wszystko jest dobrze. A jak wiadomo , nie da się czegoś naprawić bez przyznania się na samym początku do tego , że „mamy problem”. Potem można rozpocząć diagnozę a na koniec wdrożyć leczenie. No ale jak wszystkim pasuje. Zarządowi pasuje bo są ogólnie beznadziejni. Piłkarzom pasuje bo pomimo tego, że z roku na rok ich gra idzie ewidentnie w dół a zarobki wręcz przeciwnie co rok to jakieś przedłużenie kontraktu, jakiś aneksik do umowy czy premia no to po co się starać sobie myślą i zapie***ać codziennie na treningu. To takie oczywiste. Nowi piłkarze choćby chcieli to muszą się dostosować do tej „intensywności „ bo co z tego , że będą dawać z siebie maksa jak raz, że i tak wiadomo kto zagra a dwa to i tak nic to nie da jak trzech czy czterech zamiast prasować to sobie chodzi bo to „gwiazdy”. To wiadomo, że to się nie uda. No i ten Valverde, Boże. Najgorszy trener na świecie. Jedyny trener, który wpadł na pomysł użycia najdroższego piłkarza w historii klubu jako elementu gry na czas i wpuszczenie go w 91 czy tam 92 minucie. Czegoś takiego nie widziałem jak żyje. A to tylko wisienka na tym torcie. Gwoździem do trumny będzie wymuszenie transferu przez Ter Stegena bo skończy mu się cierpliwość - co całkowicie zrozumiem - ktoś rzuci 100 baniek i baj baj. Przykro się na to patrzy.

Widzę i Eric zaraził się tym wirusem przeciętności i wzajemnej adoracji. Szczepionka potrzebna! Wywalić Pique, Busquetsa,Albę i Valverde!

Eric ja Cie szanuje ale proszę, nie pier***

Kadrę może i tak, ale mentalność...

Miliony kibiców widzi co się dzieje i gdzie jest problem ale oni nie... Wszyscy maja zaćmienie mózgu....

Może kilka słów o trenerze panie Eryku?
konto usunięte

Panie Abidal, "na papierze" kadrę mamy z pewnością lepszą - to fakt.
Z tym, że papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko... :-)

Ze co kur.... Wierzę, że on to pod publikę powiedział i że osobiście w to nie wierzy.

Odpowiednia mentalnosc...
Napewno...