Éric Abidal: Mamy lepszą kadrę niż w poprzednim sezonie i odpowiednią mentalność

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 21:30

Mundo Deportivo, Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo i Sport zapowiedziały wywiady z Erikiem Abidalem, które mają ukazać się w jutrzejszych wydaniach obu dzienników. Dziś opublikowano niektóre wypowiedzi obecnego dyrektora sportowego FC Barcelony, które prezentujemy poniżej.

- Mamy lepszą kadrę niż w poprzednim sezonie. Kiedy dodaje się nowych zawodników, dodaje się nie tylko talent, ale również osobowość. 

- Jeśli szatnia jest zjednoczona, wiele już jest wygrane. Wszyscy piłkarze, jakich sprowadziliśmy, oraz zawodnicy, którzy awansowali z drużyn młodzieżowych, mają osobowość i pomogą nam zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Messi jest dla nas kluczowym piłkarzem. W umowie ma zapisaną możliwość odejścia z klubu, ale wie, że prezydent rozmawia z jego reprezentantami, aby zamknąć sprawę raz na zawsze. Już toczą się rozmowy, ale nie wiem, czy szybko będziemy mieli jakieś informacje w tej sprawie.

- Oby Messi pozostał tu na wiele lat. Myślę, że właśnie tak się stanie. To będzie decyzja Leo. Dla nas jako klubu najlepiej by było, gdybyśmy zamknęli to jak najszybciej. Sam Messi mówi, że Barça jest ponad wszystkim. On jest najlepszy.

- Rozmawiamy także z przedstawicielami Ansu Fatiego. To młody piłkarz, którego musimy chronić. Musimy porozmawiać z jego rodziną i reprezentantem. Teraz musi pracować, trenować i zbierać kolejne minuty.

- Jesteśmy Barçą i tu trzeba wygrywać wszystko. Wymagania są jasne, takie same w każdym sezonie.

- W sporcie to mentalność robi różnicę. Jeśli zespół ma odpowiednią mentalność do tego, aby osiągnąć jakiś cel, to go osiągnie. Ja uważam, że Barcelona ma tę mentalność. Jestem o tym przekonany na 200%.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kadrę może i tak, ale mentalność...
« Powrót do wszystkich komentarzy