22 listopada Éric Abidal i Sandro Rosell będą zeznawać w sprawie domniemanego handlu organami

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 21:00

Cadena SER

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowała stacja radiowa Cadena SER, Abogacía del Estado wezwała Érica Abidala i Sandro Rosella na przesłuchanie do sądu śledczego nr 28 na 22 listopada.

Obecny dyrektor sportowy i były prezydent katalońskiego klubu będą zeznawać w sprawie domniemanego handlu organami. Przypomnijmy, że w 2012 roku Éric Abidal przeszedł przeszczep wątroby, którą bezinteresownie podarował mu jego kuzyn Gérard Armand. Podejrzenia w tej sprawie wzbudziła jednak rozmowa telefoniczna pomiędzy ówczesnym prezydentem FC Barcelony Sandro Rosellem a pracownikiem klubu Juanem José Castillo, w której ten drugi podawał w wątpliwość pochodzenie organu, mówiąc: "to działa na naszą niekorzyść, że kupujemy mu nielegalnie wątrobę".

Z powodu tej rozmowy wszczęto śledztwo w sprawie podejrzenia handlu organami. Sam Juan José Castillo również będzie zeznawał w sądzie 22 listopada.

Jak podaje jednak Cadena SER, obrońcy podejrzanych uważają, że po złożeniu zeznań przez Érica Abidala i Sandro Rosella sprawa zostanie umorzona, szczególnie że 8 listopada Gérard Armand zeznał, że dobrowolnie oddał wątrobę na przeszczep.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak widac jak masz hajs mozesz wszystko. Najpierw kupic watrobe a potem wygrac sprawe w sadzie

Przepraszam, że się czepiam, ale to są narządy, a nie organy

Nie można we wszystko od razu wierzyć, ale... Skóra cierpnie