Były agent Antoine'a Griezmanna pesymistycznie nastawiony do przyszłości Francuza w Barcelonie

Ela Rudnicka

16 listopada 2019, 16:00

Sport

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Były agent Antoine'a Griezmanna wypowiedział się na temat transferu Francuza do Barcelony.

- Z pewnością istnieje związek przyczynowo-skutkowy między jego grą i doświadczeniami, które przeżywa obecnie w Barcelonie. Znalazł się w nowej sytuacji, gra na skrzydle, dlatego też musi szukać nowych punktów odniesienia, wzorów.

- Gdyby w dalszym ciągu pracował ze mną, nie sądzę, żeby był tak zdeterminowany, żeby przejść do Barcelony.

- Żeby odnieść sukces, powinien grać na pozycji, która mu odpowiada... Ale nie jestem Valverde, nie wiem, jaki ma na niego plan ani co mu powiedział przed transferem. Smutno mi z powodu tej sytuacji. Wiedziałem, że to będzie trudne dla Griezmanna. Mam wrażenie, że sprzedali mu projekt, w którym miał zająć miejsce zgodne z jego charakterystyką, u boku Messiego, ale sprawy potoczyły się inaczej. 

- Wiem, że problem nie leży w temperamencie ani sposobie bycie Antoine’a. On zawsze stara się być ugodowy. Dlatego też może być konieczne, żeby wrócił na swoją pozycję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje mi się, że Griezmann poradziłby sobie najlepiej w ustawieniu 4-4-2 jako LN, ale to oznaczałoby posadzenie Suareza na ławce co jak wiecie jest niemożliwe.

@YoungMan Niekoniecznie,mógłby zagrać obok Suareza,za nimi z tyłu Leo mający więcej miejsca,trójka klasycznie w pomocy i czterech w defensywie.Tylko w takiej sytuacji musiałby poświęcony być Dembele,a i Ansu by sie nie rozwinął.No i trzeba byłoby bardzo szybkich i sprawnych bocznych obrońców,co latają po skrzydłach.
Koncepcja niereealna oczywiście z wielu względów.
« Powrót do wszystkich komentarzy