Thiago Silva: Messi zawsze próbuje rządzić grą i wymuszać rzuty wolne

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 11:12

Sport

92 komentarze

Fot. Getty Images

Thiago Silva mocno skrytykował Leo Messiego po meczu towarzyskim Argentyny z Brazylią w Arabii Saudyjskiej, wygranym przez Albicelestes 1:0. Brazylijski stoper zarzucił napastnikowi Barcelony, że ten na boisku wykorzystuje swój status gwiazdy w niewłaściwy sposób.

- Chciałby rządzić grą. Dwa razy zagrał agresywnie, a sędzia nic nie zrobił. Messi kłócił się z arbitrem, a ten cały czas się śmiał. W takiej sytuacji trzeba odłożyć na bok podziw dla piłkarza.

- Messi zawsze próbuje wymuszać na sędziach rzuty wolne w niebezpieczych strefach boiska. On zawsze zachowuje się w ten sposób. Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, którzy grają w Hiszpanii, i wiemy, że tam jest tak samo. Messi chce kontrolować grę i nagłaśniać decyzje sędziego.

- Messi wpłynął na sędziego piątkowego meczu. W Lidze Mistrzów nie ma tej przewagi, ponieważ arbitrzy są bardziej stanowczy. Tam już nie próbuje tak rządzić. Są jednak sędziowie, którzy podziwiają Messiego i przez to są za nim.

Thiago Silva odniósł się również do gestu Leo Messiego, który położył palec na ustach i w ten sposób uciszał selekcjonera reprezentacji Brazylii. - Trudno zrozumieć, że jeden z najbardziej podziwianych i szanowanych piłkarzy na świecie robi coś takiego w momencie, kiedy tyle mówi się o kulturze na boisku i dobrym wychowaniu. Nie pokazałbym takiego gestu dorosłej osobie, a co dopiero trenerowi... Nieważne, jak wielka jest rywalizacja, wychowanie zawsze musi być na pierwszym miejscu - zakończył Thiago Silva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Haha. Messiego choćby matka Teresa (jakby żyła) skrytykowała to myślę, że pewnie została by obrzucona gó**em za wyrażenie swojej negatywnej opinii. No i te wszystkie komentarze zwracające się bezpośrednio do Thiago - tak na pewno je przeczyta i weźmie do siebie, a kto wie może i odpisze. Trochę luzu ludzie, każdy ma prawo do opinii ;)

@Foo Polecialeś... ale abstrahując od twojej opinii o opinii silvy to.... oskarżanie Messiego o wymuszanie fauli ( potocznie nurkowanie jak rozumiem) to czysta abstrakcja

@Migel Dokładnie.. posądzanie Leo o symulki itp. to czysta abstrakcja.. gościu nawet jak jest podcinany i ciągnięty za koszulkę stara się biec dalej.. No ale coż.. Silva to Silva.. musi zabłysnąć w wypowiedzi skoro na boisku nie może :)

@MrDan
Obejrzyj sobie chociaż fragmenty meczów, gdzie Messi ewidentnie wymusza faule, a takich jest ogrom. Więc nie wybielaj czegoś, co na pewno białe nie jest. Trochę obiektywizmu. Silva ma rację. Według ciebie Messi może każdego krytykować, jeśli cos mu nie po drodze, ale juz inni krytykować Messiego nie moga. Nie rób z niego ideału, bo takich nie ma, a już na pewno nie jest nim Argentyńczyk.

@ALDON84 Aldona obudź sie...

@ALDON84
Lepiej zamknij jape , nie oglądasz meczy to się nie udzielaj .
Messiego co mecz targają za koszulkę , kopia a on i tak nie wiadomo jak ale stoi . Ronaldo czy neymara wiatr dmuchnie i leżą
Znalazł się antyfan messiego . Jak słucham takich debi.i to aż żal się robi

@sporting3
jape, meczy, szarpanie za koszulkę stojacego (po co?), neymar (n małą literą), messiego (m małą literą), debili. Kogo ci żal? Pewnie samego siebie.

Wyjdź i nie wracaj jak masz takie pierdoly pisać

@ALDON84 rzucisz jakimiś przykładami czy tylko potrafisz rzucić sloganem, który jest niczym nie poparty. A Silvie zmieniają się poglądy zależnie od sytuacji.

@sporting3 Popieram;)
« Powrót do wszystkich komentarzy