Thiago Silva: Messi zawsze próbuje rządzić grą i wymuszać rzuty wolne

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 11:12

Sport

92 komentarze

Fot. Getty Images

Thiago Silva mocno skrytykował Leo Messiego po meczu towarzyskim Argentyny z Brazylią w Arabii Saudyjskiej, wygranym przez Albicelestes 1:0. Brazylijski stoper zarzucił napastnikowi Barcelony, że ten na boisku wykorzystuje swój status gwiazdy w niewłaściwy sposób.

- Chciałby rządzić grą. Dwa razy zagrał agresywnie, a sędzia nic nie zrobił. Messi kłócił się z arbitrem, a ten cały czas się śmiał. W takiej sytuacji trzeba odłożyć na bok podziw dla piłkarza.

- Messi zawsze próbuje wymuszać na sędziach rzuty wolne w niebezpieczych strefach boiska. On zawsze zachowuje się w ten sposób. Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, którzy grają w Hiszpanii, i wiemy, że tam jest tak samo. Messi chce kontrolować grę i nagłaśniać decyzje sędziego.

- Messi wpłynął na sędziego piątkowego meczu. W Lidze Mistrzów nie ma tej przewagi, ponieważ arbitrzy są bardziej stanowczy. Tam już nie próbuje tak rządzić. Są jednak sędziowie, którzy podziwiają Messiego i przez to są za nim.

Thiago Silva odniósł się również do gestu Leo Messiego, który położył palec na ustach i w ten sposób uciszał selekcjonera reprezentacji Brazylii. - Trudno zrozumieć, że jeden z najbardziej podziwianych i szanowanych piłkarzy na świecie robi coś takiego w momencie, kiedy tyle mówi się o kulturze na boisku i dobrym wychowaniu. Nie pokazałbym takiego gestu dorosłej osobie, a co dopiero trenerowi... Nieważne, jak wielka jest rywalizacja, wychowanie zawsze musi być na pierwszym miejscu - zakończył Thiago Silva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie płacz Silva tylko przemów na boisku,nie znam chyba drugiego takiego jak Leo co byłby ciągniety za koszulkę , przytrzymywany a i tak biegł dalej , Leo nie symuluje taka prawda

@lukas10
nie nigdy ????????????

@ksawizimens no w większości nie, zresztą doświadczeni piłkarze zawsze łapią faule...

@lukas10 Dokładnie, Messi ma opinie, że nie upada na murawę rezygnując z akcji machając łapkami, tylko wyciska z tego na maxa biegnąc dalej lub stara się odegrać do kolegi mimo że na plecach już dźwiga jednego obrońcę a inny wchodzi wślizgiem.

@ksawizimens gościu Messi to nie cr7 żeby stymulować
« Powrót do wszystkich komentarzy