Thiago Silva: Messi zawsze próbuje rządzić grą i wymuszać rzuty wolne

Łukasz Lewtak

16 listopada 2019, 11:12

Sport

92 komentarze

Fot. Getty Images

Thiago Silva mocno skrytykował Leo Messiego po meczu towarzyskim Argentyny z Brazylią w Arabii Saudyjskiej, wygranym przez Albicelestes 1:0. Brazylijski stoper zarzucił napastnikowi Barcelony, że ten na boisku wykorzystuje swój status gwiazdy w niewłaściwy sposób.

- Chciałby rządzić grą. Dwa razy zagrał agresywnie, a sędzia nic nie zrobił. Messi kłócił się z arbitrem, a ten cały czas się śmiał. W takiej sytuacji trzeba odłożyć na bok podziw dla piłkarza.

- Messi zawsze próbuje wymuszać na sędziach rzuty wolne w niebezpieczych strefach boiska. On zawsze zachowuje się w ten sposób. Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami, którzy grają w Hiszpanii, i wiemy, że tam jest tak samo. Messi chce kontrolować grę i nagłaśniać decyzje sędziego.

- Messi wpłynął na sędziego piątkowego meczu. W Lidze Mistrzów nie ma tej przewagi, ponieważ arbitrzy są bardziej stanowczy. Tam już nie próbuje tak rządzić. Są jednak sędziowie, którzy podziwiają Messiego i przez to są za nim.

Thiago Silva odniósł się również do gestu Leo Messiego, który położył palec na ustach i w ten sposób uciszał selekcjonera reprezentacji Brazylii. - Trudno zrozumieć, że jeden z najbardziej podziwianych i szanowanych piłkarzy na świecie robi coś takiego w momencie, kiedy tyle mówi się o kulturze na boisku i dobrym wychowaniu. Nie pokazałbym takiego gestu dorosłej osobie, a co dopiero trenerowi... Nieważne, jak wielka jest rywalizacja, wychowanie zawsze musi być na pierwszym miejscu - zakończył Thiago Silva.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie płacz Silva tylko przemów na boisku,nie znam chyba drugiego takiego jak Leo co byłby ciągniety za koszulkę , przytrzymywany a i tak biegł dalej , Leo nie symuluje taka prawda

@lukas10
nie nigdy ????????????

@ksawizimens no w większości nie, zresztą doświadczeni piłkarze zawsze łapią faule...

@lukas10 Dokładnie, Messi ma opinie, że nie upada na murawę rezygnując z akcji machając łapkami, tylko wyciska z tego na maxa biegnąc dalej lub stara się odegrać do kolegi mimo że na plecach już dźwiga jednego obrońcę a inny wchodzi wślizgiem.

@ksawizimens gościu Messi to nie cr7 żeby stymulować
« Powrót do wszystkich komentarzy