Barcelona nie przegrywa meczów z Sergio Busquetsem grającym od pierwszej minuty

15 listopada 2019, 22:00

Sport

19 komentarzy

Jak podaje dziennik Sport, obecność Sergio Busquetsa w podstawowym składzie Barcelony gwarantuje w tym sezonie punkty Katalończykom.

Defensywny pomocnik w obecnych rozgrywkach może odpoczywać częściej niż w poprzednich latach. Niektórzy spekulują nawet, że Busquets nie powinien być już podstawowym zawodnikiem Blaugrany. Ernesto Valverde stosował różne warianty w obecnej kampanii, a miejsce dla defensywnego pomocnika zajmowali już Sergi Roberto i Frenkie de Jong. Statystyki związane z wynikami Barcelony pod nieobecność Busquetsa w wyjściowym składzie mogą być mylące, ale jednak są korzystne dla 31-latka.

Busquets wybiegał w podstawowym składzie w jedenastu meczach. W trzech spotkaniach wchodził na boisko z ławki rezerwowych, a w kolejnych dwóch starciach w ogóle nie pojawił się na boisku. Co ciekawe, Barça w tych pięciu pojedynkach zdołała odnieść tylko dwa zwycięstwa i poniosła aż trzy porażki. Jedna z wygranych to zresztą konfrontacja z Celtą, w której Busquets już w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Nélsona Semedo. W jedynych dwóch spotkaniach tego sezonu, w których 31-latek w ogóle nie pojawił się na murawie, Barcelona przegrała z Athletikiem (0:1) i Granadą (0:2). Poza tym Busquets wszedł na boisko na 25 minut przed końcem wygranego spotkania z Sevillą (4:0) i na 26 minut przed końcem przegranego starcia z Levante (1:3).

Z drugiej strony Barcelona z Busquetsem w podstawowym składzie nie poniosła żadnej porażki. Bilans Katalończyków w tych meczach to osiem zwycięstw (z Betisem, Valencią, Villarrealem, Getafe, Interem, Eibarem, Slavią i Realem Valladolid) i trzy remisy (z Osasuną, Borussią i Slavią).