Potencjalne roszady na środku obrony Barcelony w najbliższych okienkach transferowych

Dariusz Maruszczak

15 listopada 2019, 14:30

Marca, Le10Sport, Calciomercato

20 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Dziennik Marca informuje, że Barcelona zastanawia się nad sprowadzeniem latem nowego stopera
  • Klub szuka środkowego obrońcy na wypadek kontynuacji problemów zdrowotnych Umtitiego
  • Media donoszą, że 26-latek i Todibo wzbudzają zainteresowanie innych europejskich drużyn

Jak podaje Marca, Barcelona poważnie rozważa sprowadzenie środkowego obrońcy w letnim okienku transferowym. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale dyrekcja sportowa szuka piłkarza na tę pozycję na wypadek, gdyby pojawiła się konieczność wzmocnienia kadry. Wątpliwości budzi przede wszystkim stan zdrowia Samuela Umtitiego. Obrońca poddał się ostatnio leczeniu komórkami macierzystymi, a efekt terapii i ewentualny występ w bardzo ważnym meczu z Borussią mogą zaciążyć na jego przyszłości. Umtiti w ubiegłym roku zrezygnował z operacji, a od wielu miesięcy nie może przezwyciężyć problemów zdrowotnych, co nadwyręża zaufanie klubu do 26-latka. Barça ma jeszcze kilka miesięcy na przyjrzenie się ewolucji stanu kolana Francuza, ale musi zabezpieczyć się na każdą ewentualność.

Barcelona zdaje sobie sprawę z umiejętności Umtitiego, który pod tym względem może być podstawowym piłkarzem lub też doskonałą alternatywą dla duetu środkowych obrońców. Problem w tym, że przy ciągłych problemach zdrowotnych były zawodnik Lyonu nie stanowi żadnej konkurencji dla podstawowych graczy. Barça liczyła na wytężoną rywalizację w kadrze, ale na środku obrony jej nie ma. Dlatego też klub rozgląda się za nowym piłkarzem na tę pozycję.

Tymczasem europejskie media piszą o zainteresowaniu obrońcami Barcelony ze strony różnych klubów. Francuski portal Le10Sport donosi, że Bayer Leverkusen chce wypożyczyć Jean-Claira Todibo w zimowym okienku transferowym, a kilka innych drużyn również myśli o sprowadzeniu defensora. 19-latek spędził w tym sezonie na murawie jedynie 77 minut i może liczyć na znalezienie klubu, który zapewni mu więcej szans na grę. Mundo Deportivo ocenia, że Barça nie zamierza sprzedawać Todibo, ale może wyrazić zgodę na wypożyczenie, ponieważ jego rolę mógłby odgrywać Ronald Araujo, a Francuz miałby okazję do dalszego rozwoju. Problemem w tej sytuacji może być jednak niepewny stan zdrowia Samuela Umtitiego.

Zdaniem Marki dyrekcja sportowa Barcelony jest pewna co do potencjału Todibo i Araujo, ale uważa się, że dla nich obu jest jeszcze za wcześnie, aby walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Blaugrana planuje, żeby Francuz został w drużynie Ernesto Valverde i krok po kroku grał coraz częściej. Z kolei Araujo miałby zostać w przyszłym sezonie wypożyczony do klubu z wyższej ligi, żeby mógł zaliczyć więcej występów przed ostatecznym przeskokiem do pierwszego zespołu Barcelony.

Z kolei według Calciomercato PSG rozważa kupno Samuela Umtitiego. Dyrektor sportowy paryżan Leónardo był zainteresowany sytuacją kontraktową i stanem zdrowia obrońcy. Umowa Umtitiego wygasa dopiero w 2023 roku, a sam piłkarz wyraził wolę jej wypełnienia, ale 26-latek stracił miejsce w podstawowym składzie Barcelony i nie wiadomo, jak zareagowałby na wypadek otrzymania konkretnej oferty z ojczyzny. Możliwe, że latem przyszłego roku środek obrony Blaugrany będzie wyglądał inaczej niż obecnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Torino jak najbardziej na wypo do Bayeru

Jakże inaczej mogła wygladac sytuacja gdyby Umtiti poddał sie od razu operacji. Mielibyśmy dzis 3 dobrych stoperów i sytuacje w ktorej Pique nie mógłby sobie pozwolić na spanie 4 godziny na dobę.

Ernesto z tego mi się zdaje to chciał jednego doświadczonego stopera, który pełnił by rolę zmiennika na wypadek absencji Pique czy Lengleta.
Takim kimś mógłby być Inigo Martinez, jeśli Umtiti odejdzie to można kupić Hiszpana, wypożyczyć Todibo i dać szansę Araujo, który okazjonalnie mógłby zagrać ;)
Valdek chyba ma taki plan na lato, ja się pod tym podpisuje obiema rękami :0

Todibo 19 lat i za młody by dawać mu szansę ale Ansu jest młodszy i nikomu to nie przeszkadza by grywal częściej? Todibo można było śmiało częściej wpuszczać zwłaszcza w meczach u siebie gdy nie mamy zbyt wielu problemów z rywalami ale Ernest woli wpuszczać swoich pupili typu Roberto tylko po co gdy oni i tak sporo grają!

Spokojnie jest przecież Pique, który nawet jeśli pośpi godzinę, ma zagwarantowany pierwszy skład za zasługi

a mozna bylo sypnac groszem i kupic de ligta, i problem bylby rozwiazny na dluuuuugie lata

Pazdan musisz!!!!

A czy umtiti jest sprzedawalny;)

Ivan + Umtiti + Cou + dopłata i dawajcie Mbapee

Też byłbym zainteresowany wypełnieniem kontraktu w ciepłej Barcelonie siedząc cały czas w fotelu i kasujac takie miliony

Pytanie tylko, kogo by chcieli za Umtitiego?