Urugwaj wygrywa z Węgrami; asysta Luisa Suáreza przy jednej z bramek

15 listopada 2019, 21:12

1 komentarz

Urugwaj pokonał w meczu towarzyskim Węgry 2:1. Luis Suárez przebywał na boisku w pierwszej połowie i zdążył zanotować asystę przy jednym z goli.

Napastnik Barcelony już w czwartej minucie gry mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie w krótki róg obronił bramkarz Denes Dibusz. Po chwili Suárez ponownie spróbował go pokonać, a tym razem piłka poszybowała nad bramką. Po kwadransie od pierwszego gwizdka Urugwajczycy wyszli na prowadzenie po golu Edinsona Cavaniego. Piłkarzowi PSG doskonale dograł Matias Vina. W 21. minucie podopieczni Oscara Tabareza podwyższyli wynik. Węgrzy stracili piłkę w środku pola, Luis Suárez uruchomił Briana Rodrígueza, a ten wziął na zamach rywala i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po kilku minutach gospodarze odpowiedzieli, zdobywając kontaktową bramkę po bardzo ładnej akcji, świetnie wykończonej przez Adama Szalaia. Tuż przed przerwą Suárez znów stanął przed szansą. 32-latek uderzył z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, jednak trafił tylko w środek bramki.

Na drugą połowę napastnik Barcelony już nie wybiegł. W przerwie zmienił go Maxi Gómez. Suárez był aktywny i miał kilka szans na zdobycie gola, a przede wszystkim zanotował asystę przy trafieniu Rodrígueza. W drugiej części gry było mniej dogodnych okazji do strzelenia bramki. Dwukrotnie w polu karnym zablokowany został Maxi Gómez, a raz piłka po uderzeniu Cavaniego poszybowała daleko obok słupka. W końcówce spotkania oba zespoły mogły jednak zaliczyć kolejne trafienia. Najpierw Cristhian Stuani dobrze znalazł się w polu karnym, ale Dibusz obronił jego strzał. Następnie Roland Varga świetnie zagrał do Mate Vidy, jednak strzał głową węgierskiego pomocnika nieznacznie minął słupek. To była ostatnia szansa Węgrów na wyrównanie. Mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem Urugwaju, choć podopieczni Oscara Tabareza dużo częściej zagrażali bramce rywali w tej konfrontacji.

Węgry - Urugwaj 1:2
0:1 E. Cavani 15’
0:2 B. Rodríguez 21’
1:2 A. Szalai 24’