Moussa Wagué stoi przed szansą na pierwszy występ w tym sezonie w barwach Barcelony

Dariusz Maruszczak

14 listopada 2019, 16:30

AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Moussa Wagué może w najbliższym meczu z Leganés zanotować pierwszy występ w tym sezonie
  • Barcelona liczy, że Senegalczyk wróci w dobrej kondycji ze zgrupowania reprezentacji
  • 21-latek rozegrał wczoraj pełne 90 minut w spotkaniu z Kongo

Barcelona bardzo uważnie obserwuje swoich piłkarzy, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji narodowych. Barça liczy, że zawodnicy wrócą do klubu w dobrej kondycji fizycznej z uwagi na napięty terminarz w końcówce listopada i w grudniu. Z tego grona do stolicy Katalonii przedwcześnie wraca już Arturo Vidal, ponieważ mecz Chile z Peru został odwołany. W kontekście najbliższego spotkania z Leganés Blaugrana martwi się w dużej mierze o sytuację Moussy Wagué.

Senegalczyk jest obecnie jedynym dostępnym prawym obrońcą Barcelony na następne starcie z Leganés. Jeżeli Wagué wróci ze zgrupowania reprezentacji z kontuzją, Ernesto Valverde będzie musiał przesunąć na tę pozycję piłkarza odgrywającego na co dzień inną rolę lub dać szansę komuś z drużyny rezerw. Nélson Semedo doznał bowiem kontuzji w meczu z Celtą i nie będzie do dyspozycji przez najbliższe kilka tygodni. Z kolei Sergi Roberto nie będzie mógł wystąpić w pojedynku z Leganés z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek. Wagué ma więc niepowtarzalną okazję do pojawienia się na boisku.

Dla 21-latka byłby to pierwszy występ w barwach Barcelony w tym sezonie. Ostatnim razem Wagué wybiegł na murawę 8 sierpnia w meczu z Napoli podczas amerykańskiego tournée. Od tego czasu prawy obrońca nie zagrał nawet przez minutę, a na liście powołanych znalazł się raptem trzy razy. Ostatnim razem w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny Wagué wystąpił 19 maja w konfrontacji z Eibarem, gdy pojawił się na boisku w drugiej połowie w miejsce Semedo.

W meczu z Leganés Valverde nie będzie miał jednak innego wyboru niż postawienie na Wagué. Prawy obrońca rozegrał wczoraj pełne 90 minut w spotkaniu z Kongo w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. Być może wystąpi również w niedzielnym pojedynku z Eswatini [dawniej Suazi - przyp. red.]. Barcelona liczy, że Wagué wróci z meczów Senegalu cały i zdrowy, a rozegrane starcia pomogą mu w przygotowaniu się do rywalizacji z Leganés po długich miesiącach bez gry.

We wczorajszym spotkaniu z Cartageną Ernesto Valverde mógł przetestować prawych obrońców Barcelony B Daniego Morera i Guillema Jaime. Być może jeden z nich znajdzie się na liście powołanych na konfrontację z Leganés, tym bardziej, że inny boczny obrońca Jordi Alba również zmaga się z problemami zdrowotnymi, a Junior Firpo prawdopodobnie zajmie jego miejsce w podstawowym składzie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

mam wrażenie że Valverde szybciej Busquetsa lub Neto wystawi na tej pozycji niż jego :D
« Powrót do wszystkich komentarzy